Wiadomości, fakty, opinieDlaczego pingwiny nigdy nie spotkają polarnych niedźwiedzi?

Piotr Horzela będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu "Ciekawi świata". Jednak tym razem jest ono przeznaczone dla dzieci.

Dlaczego pingwiny nigdy nie spotkają polarnych niedźwiedzi?
Fot: Piotr Horzela


Prezentacja rozpocznie się od rozmowy o kontynentach, zaznaczeniu różnic pomiędzy Arktyką a Antarktydą i wyjaśnieniu, dlaczego pingwiny nigdy nie spotkają polarnych niedźwiedzi. Piotr w przystępny sposób opowie dzieciom o antarktycznym klimacie, lodowcach i zwierzętach zamieszkujących tę część świata. Skupi się w szczególności na opowieści o życiu pingwinów. W dalszej części spotkania opowie o fokach, wielorybach i innych ptakach.

Piotr wspomni również pobieżnie o istnieniu stacji antarktycznej i życiu polarników. Po prelekcji z radością odpowie na wszelkie pytania dzieci - a te zawsze się pojawiają!

Piotr Horzela to podróżnik i przyrodnik. Wychowany w leśniczówce na Pomorzu, ukończył wydział leśny, ale leśnikiem nie został - pochłonęły go podróże. Cztery z ostatnich dziewięciu lat spędził na innych kontynentach. Od kilku lat prowadzi prelekcje, podczas których opowiada o ludziach, miejscach i swoich doświadczeniach ze świata, a od niecałych dwóch rozwija kanał przyrodniczy na YouTube i tworzy serię filmów "O lesie". Obecnie mieszka w Puszczy Knyszyńskiej, skąd współprowadzi projekt ekologiczno-społeczny "Las w Nas".

Spotkanie odbędzie się w sobotę (8.06) o godz. 11.00 w klubie Fama. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Ciekawi Świata - spotkanie dla dzieci
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
(2019-06-05 10:44:25)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG