Wiadomości, fakty, opinieSukces białostockiego zespołu Favorito

Muzyka dawna okresu średniowiecza, renesansu i baroku ma wielu zwolenników. W Białymstoku działa zespół Favorito, który cieszy się uznaniem i odnosi sukcesy.

Sukces białostockiego zespołu Favorito
Fot: Materiały prasowe
Zespół Favorito

W dniach 22-25 kwietnia odbył się w Kaliszu 43. Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum".

Gromadzi on co roku wykonawców i miłośników muzyki okresu średniowiecza, renesansu i baroku. W tym roku festiwal odbył się on-line ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Zespoły wysyłały swoje nagrania konkursowe, które oceniało profesjonalne jury.

Zespół Muzyki Dawnej "Favorito" Fundacji Cantio – Edukacja Przez Sztukę z Białegostoku nagrał swój program w pięknych wnętrzach Pałacu Branickich.

Jury Festiwalu doceniło wykonawców z naszego miasta i przyznało nagrodę główną – Złotą Harfę Eola oraz nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, jak również nagrodę indywidualną dla Bożeny Kraśko – kierownika artystycznego zespołu.

W poprzednich edycjach festiwalu zespół "Favorito" zdobył Złotą Harfę Eola, nagrodę Marszałka Woj. Wielkopolskiego, nagrodę promocyjną im. Zofii Rayzacherowej do wykonania koncertu promocyjnego w pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie organizowanego przez Fundację Concert Spirituel oraz do udziału w kursie w ramach XXVI Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie. W poprzednich latach pani Bożena Kraśko także była nagradzana.

Zespół "Favorito" powstał w 2012 r. Tworzą go uczniowie białostockich szkół. Zespół koncertuje w mieście, regionie i kraju.
Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl
(2021-04-28 14:38:16)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG