Wiadomości, fakty, opinieEuroinwestor - nowy tytuł na gali Ambasadora Biznesu

"Euroinwestor" to jeden z tytułów jaki przyznany zostanie po raz pierwszy na Podlasiu przy okazji organizowanego przez PFRR konkursu "Ambasador Biznesu - Podlasie 2006". Już ponad 30 firm z całego województwa zgłosiło się do tegorocznej edycji konkursu.

Euroinwestor - nowy tytuł na gali Ambasadora BiznesuPodlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego organizuje konkurs "Ambasador Biznesu" od ośmiu lat. Z roku na rok zgłasza się do niego coraz więcej małych i średnich firm oraz mikroprzedsiębiorstw z Podlasia. Do tegorocznej edycji zgłosiło się już ponad 30 firm - m.in. przedsiębiorcy z Suwałk, Hajnówki, Białegostoku, Siemiatycz i Wysokiego Mazowieckiego. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 30 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na www.pfrr.bialystok.pl.

Po raz pierwszy w ośmioletniej historii konkursu przyznany zostanie tytuł "Euroinwestora". - Otrzyma go firma, która w ubiegłym roku pozyskała największe dotacje unijne. Przyznając taki tytuł chcemy zarówno wyróżnić danego przedsiębiorcę jat też zachęcić innych do pozyskiwania unijnych dotacji - informuje Andrzej Parafiniuk, prezes PFRR.

Celem konkursu "Ambasador Biznesu" jest wskazanie na grupę małych i średnich firm w naszym województwie, które mogą poszczycić się dobrymi wynikami, propagowanie ich działalności oraz promocja ich produktów i usług. Konkurs odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym zainteresowane firmy przesyłają do 30 kwietnia 2006 r. ankietę, a następnie Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego dokonuje wyboru grupy ok. 15 firm, które poddane zostaną szczegółowej ocenie przez ekspertów z zakresu public relations, marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi oraz sytuacji finansowej. W oparciu o wyniki oceny komisja konkursowa ogłosi laureatów na uroczystej gali 10 czerwca br.
Zwycięzca otrzyma tytuł i statuetkę: "Ambasador Biznesu - Podlasie 2006" oraz nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł ufundowaną przez PFRR. Tradycyjnie - specjalne nagrody przyznają Marszałek Województwa Podlaskiego (firmie, która w 2005 roku osiągnęła największy przyrost zatrudnienia) oraz Wojewoda Podlaski (firmie, która posiadała w 2005 roku największy udział eksportu w sprzedaży).

W ubiegłym roku tytuł "Ambasador Biznesu - Podlasie 2005" otrzymały Zakłady Przemysłu Sklejek Biaform S.A.


(2006-04-26 00:00:00)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG