Wiadomości, fakty, opinieWracają Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku. III runda już w niedzielę

Po kilku miesiącach przerwy do zmagań wracają kierowcy startujący w Samochodowych Mistrzostwach Białegostoku. Podczas III rundy cyklu na zawodników czeka aż 10 prób sprawnościowych.

Wracają Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku. III runda już w niedzielę
Fot: Grzegorz Chuczun


II runda zmagań z powodu pandemii została odwołana, dlatego od ostatniej imprezy zaliczanej do Samochodowych Mistrzostw Białegostoku minęło już niemal 5 miesięcy. Na szczęście czas pauzy od rywalizacji w ramach SMB dobiega właśnie końca. W niedzielę (11.07) kierowcy ponownie staną do walki o punkty i - co tu dużo mówić - impreza zapowiada się niezwykle okazale.

Wszystko dlatego, że tym razem organizatorzy przygotowali aż 10 prób sprawnościowych rozmieszczonych w 3 lokalizacjach (Tor Białystok, parking stadionu miejskiego, Politechnika Białostocka), a łączna długość odcinków to aż 20,40 km.

W planach jest też Próba Super Specjalna o Puchar Prezesa Automobilklubu Podlaskiego. Przeprowadzona zostanie ona w systemie pucharowym, a załogi startować będą w parach na dwóch równoległe usytuowanych obok siebie torach.

Do III rundy Samochodowych Mistrzostw Białegostoku zgłosiło się 40 ekip. Rywalizacja ruszy w niedzielę o godz. 10.00. Najpierw kierowcy pojawią się na parkingu przy stadionie miejskim.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
(2021-07-10 11:53:13)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG