Wiadomości, fakty, opinie"Maryś, zaszczep się!", czyli jak kulturalnie promować szczepienia

Na świetny pomysł wpadła Gmina Juchnowiec Kościelny. Otóż, chcąc promować szczepienia przeciw COVID-19, zleciła realizację klipu pt. "Maryś, zaszczep się!".

"Maryś, zaszczep się!", czyli jak kulturalnie promować szczepienia

Kadr z teledysku

Klip został zrealizowany przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny na zlecenie Gminy.

Występują w nim lokalne zespoły: "Koplanianki" z Koplan i "Srebrne Nutki" z Kleosina. Autorką tekstu piosenki jest Danuta Ekman.

Piosenka "Maryś, zaszczep się!" z przymrużeniem oka, z lekkim dystansem zachęca do szczepienia się przeciw koronowirusowi. Twórcy przekonują w ten sposób, że warto jest się szczepić. Teledysk rozgrywa się podczas zwykłych prac rolnych i domowych.

Całość tworzy niezwykły folklor, autentyczny i niestylizowany. Oto świetny dowód na to, że tradycja może doskonale służyć wyzwaniom współczesności.

Na stronie Gminy Juchnowiec Kościelny można przeczytać: Pamiętajmy, że w ostatnim czasie Koplanianki i Srebrne Nutki nie mają wielu okazji do koncertowania, a przy pracy nad materiałem zespoły mogły spotkać się, pośpiewać i przy tym sprawdzić przed kamerą. Teledysk emitowany jest na kanale YouTube Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Klip obejrzało już 40 tysięcy widzów.Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
(2022-01-05 12:03:25)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG