Wiadomości, fakty, opinieKarnawałowy weekend w Operze. Na co się wybrać?

Szykuje się ciekawy weekend w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Odbędzie się Gala Karnawałowa oraz Koncert Muzyki Filmowej.

Karnawałowy weekend w Operze. Na co się wybrać?
Fot: Materiały prasowe


Podczas Gali Karnawałowej wystąpi sama Grażyna Brodzińska! Koncert będzie miał miejsce w piątek (18.02), o godz. 19:00 na Dużej Scenie w Operze, przy ul. Odeskiej 1.

Grażyna Brodzińska to niekwestionowana diwa polskiej sceny muzycznej. Nazywana także "Pierwszą Damą". Króluje na scenie i podbija serca słuchaczy na całym świecie. Zachwyca głosem, elegancją i temperamentem. Brodzińska jest śpiewaczką operetkową, musicalową i operową. Śpiewa sopranem. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Ma na swoim koncie liczne nagrania telewizyjne i radiowe. Występowała gościnie przed publicznością Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii.

Białostoczanie w ostatnim czasie mogą podziwiać Grażynę Brodzińska w operetce "Wesoła wdówka".

Grażyna Brodzińska 18 lutego wystąpi na Dużej Scenie w specjalnym, karnawałowym programie. Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory ze światowego repertuaru oraz najsłynniejszych operetek i musicali. Artystce towarzyszyć będzie Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka.

Natomiast w niedzielę (20.02), o godz. 18:00 odbędzie się Koncert Muzyki Filmowej (przeniesiony z 11.02). Będzie to wspaniała podróż w dźwięki największych przebojów muzyki filmowej. Wystąpią: Edyta Krzemień i Marta Burdynowicz wraz z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, którą poprowadzi Maciej Sztor.

REPERTUAR OPERY I FILHARMONII PODLASKIEJ
Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
(2022-02-14 11:09:26)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG