Wiadomości, fakty, opinieNajsłodsza impreza w regionie. Tykocińska Biesiada Miodowa odbędzie się w weekend

Tykocińska Biesiada Miodowa odbędzie się w tym roku po raz 23. Plac Czarnieckiego w Tykocinie wypełni się kramami przede wszystkim z miodem, ale także będzie można zakupić rękodzieło i inne produkty regionalne. Na scenie zaprezentują się różnorodne zespoły.

Najsłodsza impreza w regionie. Tykocińska Biesiada Miodowa odbędzie się w weekend
Fot: Maciej Safaryn


Do Tykocina z pewnością znów zjadą tłumy. W weekend (20-21.08) bowiem odbędzie się tutaj XXIII Tykocińska Biesiada Miodowa.

Impreza ta wrosła już na dobre na mapę podlaskich imprez. To wielkie święto dla producentów miodów i nie tylko.

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie stoisk oczywiście z miodem, także rzemiosłem i z potrawami regionalnymi. Zaprezentuje się Onufry Zagłoba i patrol Chorągwi Komputowej Stefana Czarnieckiego, ponadto będzie dostępny ogródek gastronomiczny, strefa zabaw dla dzieci.

Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach garncarskich, tkackich oraz tańca. Zaplanowano także występy Kapeli Mietka Buraka.

W sobotę (20.08) odbędą się warsztaty tworzenia wieńców dożynkowych oraz potańcówka z zespołami Kryniczanki i Kolej na Łapianki. Zaś od godz. 20:00 zagra DJ Bonus.

Z kolei w niedzielę (21.08) o godz. 11:00 i 15:00 będzie można zwiedzić Tykocin, odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Tykocin oraz potańcówka z Kapelą Braci Rejwów.

Szczegółowy program imprezy.

Portal BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.
Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
(2022-08-17 09:59:08)


Copyright © 2001-2024 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG