Wiadomości, fakty, opiniePlaża miejska znów należeć będzie do siatkarzy. Czas na II turniej Letniej Grand Prix

W niedzielę (4.06) rozegrany zostanie kolejny turniej zaliczany do siatkarskiego cyklu zatytułowanego Letnia Grand Prix. Poprzednie zawody przeprowadzone na plaży miejskiej wygrała para Daniel Ostaszewski/Kewin Sasak.

Plaża miejska znów należeć będzie do siatkarzy. Czas na II turniej Letniej Grand Prix
Fot: Tytani Białystok/Letnia Grand Prix


Na liście zgłoszeniowej do II turnieju Letniej Grand Prix są już 33 duety. Zapowiada się więc intensywne granie z ogromną dawką niezapomnianych emocji, a skoro zainteresowanie zawodami jest duże, organizatorzy postanowili, że zmagania rozegrane zostaną na 3 boiskach, a być może nawet na 4, gdyż przed kilkoma dniami na dojlidzką plażę przywieziono 120 ton świeżego piasku, zatem warunki do toczenia siatkarskich pojedynków są idealne.

Zawody, które dojdą do skutku na terenie OSW Dojlidy, przeprowadzone zostaną systemem brazylijskim. Duety będą rywalizować o nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1500 zł, a całe zmagania ruszą w niedzielę o godz. 9.30. Ponieważ prognoza pogody na ten dzień jest optymistyczna (ma być słonecznie), warto zjawić się na turnieju nawet, jeżeli nie bierze się w nim czynnego udziału. Mając w pamięci to, co działo się podczas inauguracyjnych zawodów, kibice poziomem sportowym na pewno nie będą rozczarowani.

Przypomnijmy, że na dwóch turniejach zmagania w ramach Letniej Grand Prix się nie zakończą. Kolejne imprezy planowane są 10 czerwca (turniej żeński), 17 czerwca (turniej przeznaczony dla dzieci i młodzieży) oraz 15 lipca. Dodatkowo w dniach 17-18 czerwca zorganizowany zostanie VIII Ogólnopolski Nocny Turniej Siatkówki Plażowej.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: Drugi turniej Letniej Grand Prix
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
(2023-05-31 11:15:04)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG