Wiadomości, fakty, opinie



Śniadanie z wizytówką. Jak zawsze było inspirująco, biznesowo i bardzo kobieco!

Stowarzyszenie "100-lecie kobiet" zorganizowało kolejne "Spotkanie z wizytówką". Panie mogły poznać kolejną inspirującą bizneswoman, która pokazała im, że można (i warto) łączyć pasję z życiem zawodowym.

Śniadanie z wizytówką. Jak zawsze było inspirująco, biznesowo i bardzo kobieco!
Fot: Śniadanie z wizytówką/Facebook


"Śniadanie z wizytówką" to cykliczne już spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie „100-lecie kobiet”, które ma na celu stworzenie kobietom przestrzeni do poznania się, rozwijania i przede wszystkim działania. 

W czwartek (14.09) odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie. Wówczas białostoczanki zebrały się, by móc poznać kolejną kobietę "inspirację” - Katarzynę Witkiewicz. 

- Za nami już pierwsze spotkanie po wakacjach. Tym razem gościem była Katarzyna Witkiewicz, związana z literaturą piękną, ale też prowadząca własny biznes. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.i autorką podkastu "Literatura przepiękna", który był nominowany w plebiscycie "Doskonałość Roku 2023". Ta literatura w jakiś sposób zainspirowała ją do stworzenia firmy White RVBBIT, nagradzanej marki bieliźniarskiej. Bielizna, którą oferuje, powstaje właśnie w Białymstoku i jest inspirowana "Alicją w Krainie Czarów"- opowiada Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie kobiet".

Czy można połączyć pasję i pracę? Można i bez wątpienia warto!

Katarzyna Witkiewicz opowiadała zebranym, w jaki sposób udało jej się połączyć dwie swoje pasje - literaturę i krawiectwo. 

Oprócz tego, podczas spotkania promowano ogólnopolską akcję Kobiety na Wybory. Zwrócono uwagę, jak wiele Polek nie bierze udziału w wyborach, a tym samym pozwala, by ktoś inny decydował o ich losie. Dlatego w trakcie wrześniowego "Śniadania z wizytówką" uczestniczki miały okazję bliżej poznać kandydatki z Podlasia. 

- Miałyśmy okazję spotkać się i porozmawiać z kobietami, które wezmą udział w nadchodzących wyborach. Wszystkie są wspaniałymi osobowościami, liderkami i mam nadzieję, że niebawem będziemy mieć fajną, kobiecą reprezentację w parlamencie - mówi Małgorzata Wenclik. 

Stowarzyszenie "100-lecie kobiet" już teraz zaprasza wszystkie panie z regionu, do wzięcia udziału w Forum Kobiet Podlasia, które odbędzie się 20 października. Jest to miesiąc profilaktyki nowotworowej i organizacja po raz kolejny chce się włączyć w promocji badań profilaktycznych. Wszystko odbywa się przy współpracy z Białostockim Centrum Onkologii. Panie, które wezmą udział w wydarzeniu, będą mogły nie tylko wysłuchać ciekawych prelekcji specjalistów w dziedzinie onkologii, ale mają szansę na zadawanie nurtujących je pytań.

Temat przewodni będzie jednak brzmiał "Co ludzie powiedzą", omówiony zostanie problem osądzania ludzi przez innych i tego, jak niektóre opinie wypływają życie. Uczestniczki będą też miały okazję wzięcia udziału w różnych warsztatach, m.in. prawniczym, komunikacyjnym, czy godzeniu ról. 

Kilka słów o Stowarzyszeniu "100-lecie kobiet"

Stowarzyszenie "100-lecie kobiet" to niezwykła białostocka organizacja. Powstała po to, by łączyć kobiety z różnych środowisk, które chcą być aktywne, rozwijać się i robić coś nie tylko dla siebie, ale i innych. Celem jej twórczyń jest też zachęcenie kobiet do włączania się do publicznych debat na przeróżne, ważne tematy, dotyczące płci pięknej i nie tylko.

Organizacja przez cały rok organizuje mnóstwo ciekawych spotkań i inicjatyw. Jedną z nich jest właśnie "śniadanie z wizytówką" które są okazją do poznania innych ciekawych kobiet z regionu, wysłuchania ciekawych wykładów oraz wspólnych rozmów. Podczas jednego z takich wydarzeń odbył się nawet pokaz mody jeansowej z materiału pochodzącego z recyklingu: Nietypowy pokaz mody "Drugie życie jeansu". Niektóre projekty stworzyła Barbara Piekut.
Redakcja
24@bialystokonline.pl
(2023-09-15 08:17:02)






Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG