Wiadomości, fakty, opinieW Białymstoku odbędzie się wyścig wraków. Cel imprezy jest szczytny

Przed nami kolejna odsłona charytatywnej imprezy zatytułowanej "Wrak Race". Tym razem całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Dominiki Żółtko.

W Białymstoku odbędzie się wyścig wraków. Cel imprezy jest szczytny
Fot: Maciej Safaryn


W stolicy Podlasia systematycznie można oglądać rywalizację odbywającą się w ramach Samochodowych Mistrzostw Białegostoku, a dodatkowo, od dwóch lat, w centrum naszego miasta startuje jedna z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie są jednak wszystkie sportowo-motoryzacyjne imprezy, które mają miejsce w Białymstoku. Do tej listy można dopisać choćby "Wrak Race", czyli charytatywne wydarzenie, podczas którego uczestnicy zawodów ścigają się pojazdami wycofanymi z eksploatacji. Kolejna edycja takich zmagań jest właśnie przed nami.

Najbliższy charytatywny "Wrak Race" dojdzie do skutku w niedzielę (17.09) o godz. 13.00 na torze firmy Uniwerstal Białystok przy ul. Popiełuszki 113. Tym razem zebrane w trakcie imprezy środki pomogą sfinansować rehabilitację dla Dominiki Żółtko, która zmaga się z zespołem Di George'a i ze złożoną wadą serca - tetralogią Fallota. 5-letnia dziewczynka krótko po urodzeniu miała pierwszą operację, a kolejną w wieku ok. 12 miesięcy. Niestety w okresie pooperacyjnym u Dominiki pojawiła się niewydolność krążenia. Dziewczynka była reanimowana, ale i tak doszło do niedotlenienia i uszkodzenia mózgu, w wyniku czego Dominika jest bezwładna i karmiona sondą.

Zapisy do wyścigu przyjmowane są do piątku (15.09) do godz. 15.00. Warto dodać, że start w zawodach nie wymaga posiadania własnego auta, bo na miejscu pojawi się możliwość wpożyczenia pojazdów. Ich liczba jest jednak ograniczona.

Oczywiście, oprócz samego wyścigu wraków, w harmonogramie wydarzenia są też inne atrakcje. Podczas imprezy będzie można pojeździć quadami, wziąć udział w pokazach ratownictwa medycznego czy przemierzyć tor jako pasażer WrakTaxi. Planowane są również licytacje i konkursy.

Wstęp jest bezpłatny.

Zbiórka na rzecz Dominiki
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
(2023-09-15 10:34:13)


Copyright © 2001-2024 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG