Wiadomości, fakty, opinieZnów poleje się krew. Potrzebna jest każda pomoc

W sobotę (16.09) odbędzie się białostocka edycja ogólnopolskiej akcji Motoserce 2023. Tego dnia nastąpi też zakończenie sezonu motocyklowego.

Znów poleje się krew. Potrzebna jest każda pomoc
Fot: Adrianna Zawadzka


Motocykliści z naszego regionu od lat zachęcają do oddawania krwi i nie inaczej będzie w tym roku. XV odsłona akcji Motoserce, która właśnie przed nami, oznacza, że fani jednośladów znów pojawią się w jednym miejscu i wspólnymi siłami będą nieść pomoc.

Wydarzenie - podobnie jak w 2022 r. - przeprowadzone zostanie na kampusie Politechniki Białostockiej. Impreza wystartuje w sobotę o godz. 9.00 i wtedy też rozpocznie się zbiórka krwi, która potrwa do godz. 15.00. W międzyczasie planowane są także pokazy stuntu motocyklowego, sztuk walki, ale nie zabraknie również konkursów i różnego rodzaju konkurencji motocyklowych z nagrodami. Będzie też wystawa motocykli, zabytkowych samochodów oraz pojazdów Politechniki Białostockiej, ale główny punkt wydarzenia, jak zawsze, stanowić ma parada motocyklistów, która w podróż ulicami miasta ruszy o godz. 13.00.

Wieczorem, w klubie 6-Ścian, planowane jest after party. Każda osoba, która w trakcie Motoserca odda krew, będzie mogła wejść na imprezę za darmo.

W ubiegłym roku organizatorom udało się uzbierać 70 litrów krwi, ale warto pamiętać, że na sobotniej imprezie, która będzie jednocześnie Podlaskim Motocyklowym Zakończeniem Lata, dobroczynne działania motocyklistów z regionu się nie kończą. Fani jednośladów systematycznie organizują też inne ważne akcje. Jedna z najbardziej znanych realizowana jest pod koniec roku w okresie świątecznym i nosi nazwę MotoMikołaje.

Więcej informacji: Motoserce 2023
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
(2023-09-15 11:32:33)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG