Wiadomości, fakty, opinieTłumy białostoczan na jarmarku. Stoiska można odwiedzić jeszcze w niedzielę [ZDJĘCIA]

Plac przed Teatrem Dramatycznym jak zwykle wypełnił się mieszkańcami oraz przyjezdnymi. To już 16. edycja jarmarku. Dla zapominalskich mamy dobrą wiadomość - stoika będą otwarte także w niedzielę!

Tłumy białostoczan na jarmarku. Stoiska można odwiedzić jeszcze w niedzielę [ZDJĘCIA]
Fot: Wioleta Choińska


Kolejny wrześniowy weekend obfituje w ciekawe wydarzenia nie tylko w Białymstoku, ale i na całym Podlasiu. Jednym z nich jest Jarmark Ogrodniczy "Kresowy Ogród", który można odwiedzać w godz. 9.00-17.00. To niewątpliwie gratka dla fanów ogrodnictwa, zielonych balkonów, tarasów, dla działkowców. Wystawcy z regionu i z kraju oferują szeroką paletę roślin, kwiatów, krzewów, bylin, cebul kwiatowych, traw ozdobnych, sukulentów, kaktusów, iglaków i wielu, wielu innych. Chętnie też dzielą się swoją wiedzą w zakresie ich pielęgnacji.

Oczywiście impreza jest też świetną okazją do zaopatrzenia się w wyjątkowe rękodzieło. Są stoiska między innymi z wyrobami z drewna, wikliny, gliny, tkanin, z naturalnymi świecami i woskami. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci (w postaci placu zabaw, balonów i zabawek) oraz tradycyjnych i nowych smaków (swojskich wędlin, regionalnego pieczywa, serów, pierogów, miodów, lodów, chałw, sękaczy oraz nalewek, piw rzemieślniczych i kraftowych).
Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl
(2023-09-16 20:28:57)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG