Wiadomości, fakty, opinieButruk Rally Team na warszawskiej Barbórce

W najbliższą sobotę załoga Kamil Butruk-Maciej Wilk wystartuje w 48. Rajdzie Barbórka w Warszawie. Będzie to start podsumowujący tegoroczny sezon rajdowy białostocko-krakowskiego duetu startującego Mitsubishi Lancerem Evo IX.

Butruk Rally Team na warszawskiej Barbórce
Fot: Tomasz Filipiak
Rajd Barbórka 2009

Zespół zaplanował na czwartek testy w Krakowie. Zapowiada się, że rajd odbędzie się w śniegowych warunkach, podobnych jakie panują od kilku dni w grodzie Kraka. Zdaniem zawodników, brak zgody na używanie opon okolcowanych spowoduje, że nie będzie to łatwa i przewidywalna impreza. Jednak załoga jest dobrej myśli i choć ten występ to przede wszystkim show dla kibiców, nie zamierza tanio "sprzedać skóry".

- Jedziemy w tradycyjnych dla nas barwach Agencji Reklamowej Plus i Motul Kraków. Jesteśmy dobrze nastawieni do startu. Nasz cel to minimum pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej, ale po cichu chcemy powalczyć o jeszcze wyższą pozycję. Marzy nam się poprawienie naszego dotychczasowego najlepszego wyniku, czyli dziewiątego miejsca w rajdzie i ósmego na Karowej. Mamy jednak przede wszystkim nadzieję, że będziemy się dobrze bawić - mówi Kamil Butruk.

Maciej Wilk tłumaczy, że Rajd Barbórka to impreza specyficzna i nieprzewidywalna.
- Odcinki są krótkie, techniczne i bardzo wymagające. Nie będzie łatwo zrealizować nasze zamierzenia, bowiem często o wynikach decyduje pogoda i łut szczęścia, ale oczywiście nie zamierzamy być statystami podczas najbardziej znanej imprezy rajdowej w Polsce.

andy
(2010-12-02 00:00:00)


Copyright © 2001-2024 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG