Wiadomości, fakty, opinieWypadek na ul. Legionowej. Kierowca może spędzić w więzieniu aż 8 lat

Do Sądu Rejonowego w Białymstoku trafił akt oskarżenia w sprawie Piotra S. W zeszłym roku kierowca jechał z nadmierną prędkością ul. Legionową. Nie ustąpił pieszym pierwszeństwa, potrącając jednego z nich. Mężczyzna zmarł.

Wypadek na ul. Legionowej. Kierowca może spędzić w więzieniu aż 8 lat
Fot: sxc.hu


Tragedia miała miejsce w ścisłym centrum Białegostoku w maju 2012 roku. Z dochodzenia wynika, że nieżyjący Robert O. ze znajomymi stał przy przejściu dla pieszych znajdującym się niedaleko Rynku Siennego. Na widok zwalniającego auta przechodnie weszli na przejście. W tym momencie zza zakrętu wyskoczyło pędzące z ogromną prędkością czarne bmw. Auto jechało lewym pasem w kierunku ul. Skłodowskiej. Część przechodniów miała szczęście i w porę cofnęła się, unikając wypadku.

Robert O. został potrącony. Skutkiem zderzenia były rozległe obrażenia wewnętrzne i stłuczenie pnia mózgu. Mężczyzna zginął na miejscu.

Oskarżony 30-letni kierowca twierdzi, że pieszy wbiegł mu pod koła. Mężczyzna przyznaje, że jechał maksymalnie 80 km/h. Kiedy spostrzegł przed maską człowieka, rozpoczął hamowanie.

Piotr S. usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Kierowca wcześniej nie był karany.

Łukasz Wiśniewski
24@bialystokonline.pl
(2013-03-11 00:00:00)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG