II liga wschodnia: Wigry Suwałki pokonały drużynę z Krakowa

2013.03.23 00:00
Wigry Suwałki pokonały dziś (23.03) na własnym boisku Garbarnię Kraków w meczu 20. kolejki II ligi wschodniej.
Fot: sxc.hu

Suwalczanie otworzyli wynik spotkania w 9. minucie. W zamieszaniu podbramkowym Patryk Gondek skierował piłkę do bramki. W 29. minucie Garbarnia miała rzut karny po faulu na Sebastianie Leszczaku. Mateusz Broź wyrównał stan rywalizacji z jedenastu metrów.

Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie tuż po przerwie. W 50. minucie Tomasz Tuttas wykorzystał rzut karny podyktowany za faul. W 87. minucie Pavilas Luksys zdobył trzecią bramkę dla Wigier. Litwin pokonał bramkarza z Krakowa z około 20 metrów. Goście zmniejszyli rozmiary porażki w końcówce meczu. Mateusz Broź ponownie pokonał Salika z jedenastu metrów.

Wigry kolejny mecz rozegrają 27 marca. Suwalczanie podejmą na własnym stadionie Siarkę Tarnobrzeg.

Wigry Suwałki – Garbarnia Kraków 3:2 (1:1). Bramki: Gondek 9, Tuttas 50 (k), Luksys 87 - Broź 30 (k), 90 (k).

Wigry Suwałki: 1. Karol Salik - 13. Krystian Słowicki, 17. Kamil Lauryn, 5. Kamil Wenger, 22. Bartosz Widejko - 6. Mateusz Romachów (88, 18. Paweł Grudziński), 10. Patryk Gondek, 8. Aleksandar Atanacković (72, 16. Łukasz Sołowiej), 15. Povilas Lukšys (88, 21. Dawit Makaradze), 20. Marcin Tarnowski - 9. Tomasz Tuttas.

Sprawdź wyniki piłkarskich spotkań rozgrywanych w weekend!