581 osób online

Kto zagra w listopadzie? Koncerty w Zmianie Klimatu [WIDEO]

2019.11.06 07:34
Daria Zawiałow, O.S.T.R., Sweet Noise i Natalia Przybysz - m.in. ci artyści wystąpią w klubie Zmiana Klimatu w listopadzie.
Kto zagra w listopadzie? Koncerty w Zmianie Klimatu [WIDEO]
Fot: Grzegorz Chuczun

Sweet Noise

W lipcu mogliście usłyszeć dwa koncerty reaktywowanego składu Sweet Noise z Magicem, które odbyły się w Poznaniu i Pruszczu Gdańskim. Minęło 25 lat od wydania pierwszego albumu "Respect", a jego przekaz jest dalej porażająco aktualny, dlatego powstała jesienna trasa koncertowa Respect Tour. Podczas trasy grupa zagra nie tylko utwory z albumu "Respect", ale z prawie wszystkich swoich płyt. Do setlisty wejdą np. utwory "Wyżej" i "Kamień, które nie były grane od lat 90.

Na koncertach usłyszycie zakręcony riffowo Sweet Noise, który powraca do korzeni, ale z bardzo mocnym i nowoczesnym brzmieniem. Sweet Noise 2019 brzmi lepiej niż kiedykolwiek.

"Zagramy dla wszystkich którzy potrzebują energii, powrotu do podstawowych wartości i poczucia że w tym całym chaosie nie są sami. Mamy też nadzieję, że te spotkania z Wami napędzą Sweet Noise do działania przy nowej płycie" - mówią członkowie zespołu.

Koncert odbędzie się 9 listopada.

Zobacz też: Sweet Noise - Zmiana Klimatu

Poparzeni Kawą Trzy

Zespół powstał w 2005 roku, utworzyli go pracownicy Radia RMF FM i Radia Zet. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na "Festiwalu Top Trendy" w Sopocie, gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu "Przebojem na antenę". Od tej chwili "Poparzeni Kawą Trzy" goszczą na największych polskich scenach festiwalowych. Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak "Byłaś dla mnie wszystkim", "Wezmę cię", "Okrutna zła i podła", pisze Rafał Bryndal muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni.Koncert odbędzie się 10 listopada.

Zobacz też: Poparzeni Kawą Trzy w Zmianie Klimatu

Natalia Przybysz

Trwa trasa Natalii Przybysz w ramach premiery piątego solowego albumu artystki "Jak malować ogień". Można spodziewać się wspaniałej muzyki, klimatycznej scenografii oraz pięknych, dojrzałych tekstów, które wypełnią najlepsze kluby koncertowe w Polsce.

- "Jak malować ogień" to płyta nagrana najpłynniej ze wszystkich moich płyt do tej pory. Razem z moim zespołem, z którym wspólnie koncertujemy, nagraliśmy 10 piosenek, w tym 9 z moimi nowymi tekstami. Jest świeżo, energetycznie i mamy masę powietrza, które chcemy z wami dzielić na spotkaniach, jakimi są dla nas koncerty. Spodziewajcie się dobrych dźwięków i dużo ciepłego wiatru - mówi Natalia Przybysz.Koncert odbędzie się 14 listopada.

Zobacz też: Natalia Przybysz - trasa "Jak malować ogień"

O.S.T.R. & DJ Haem

O.S.T.R. to muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.

Twórca 20 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 7 platynowych i 6 złotych płyt, w tym jednej podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Czterokrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Laureat nagrody Bestseller Empiku 2016 oraz nagrody kulturalnej Onetu O!Lśnienia 2016 w kategorii muzyka popularna. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Jego płyty, wydawane z rozmachem w oprawie równej wydaniom specjalnym, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży OLIS. W dniu 39. urodzin artysty ukazała się jego debiutancka autobiografia "Brzydki, zły i szczery".

Sprzedaż albumu "Życie po śmierci" przekroczyła 100 000 egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 r. (zarówno pośród repertuaru polskiego, jak i zagranicznego). Treścią tego albumu są przeżycia i przemyślenia związane z ważnym wydarzeniem w życiu prywatnym muzyka, na którym kariera muzyczna odcisnęła oczywiście swoje piętno. Na początku 2015 roku O.S.T.R. przeszedł w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi ratujący życie zabieg rekonstrukcji płuca.

Doceniony przez Czesława Niemena, współpracował z Michałem Urbaniakiem i Januszem Grzywaczem (zespół Laboratorium). Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. W ramach prestiżowego cyklu Made In Polska dał dla TVP Kultura niezwykły, wspaniale wyprodukowany koncert. Marka MTV wybrała O.S.T.R. na pierwszego polskiego artystę, którego akustyczny koncert przywróci polskim widzom format "Unplugged" po 7 latach przerwy (premiera albumu 28 kwietnia 2017 r.). Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hiphopowej. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills. Jego nagrania emitują zarówno stacje studenckie, jak i Program Trzeci Polskiego Radia. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystuje przyswojoną wiedzę klasyczną w kompozycjach opartych na czarnej muzyce miejskiej.

DJ Haem to polski DJ, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i realizator nagrań. Debiut za gramofonami miał w 1997 r. W latach 2000-2008 pracował jako realizator nagrań częstochowskiego studia nagrań Radioaktywni. W latach 2001-2003 współprodukował i występował razem z PFK Kompany: Ego i Paktofonika. Od 2003 do chwili obecnej nagrywa i koncertuje z O.S.T.R. Wraz z O.S.T.R. wielokrotnie występował na festiwalach takich jak Hip Hop Kemp, Open'er Festival, Męskie Granie, Coke Live Music Festival i wielu innych. Od 2004 do 2006 roku prowadził cykliczną, autorską audycję Kwintesent w częstochowskim radiu Fon. Uczestniczył w roli wykładowcy na Vestax DJ Campie. Od 2010 współpracuje z holenderskim duetem producenckim Killing Skills. W latach 2014-2015 współtworzył kolektyw symfoniczno-elektroniczny: Steve Nash & The Turntable Orchestra.

Koncert odbędzie się 15 listopada.Zobacz też: O.S.T.R. & DJ Haem w Zmianie Klimatu

Happysad

Po wspólnej imprezie osiemnastkowej Kuby i Łukasza - wokalisty i gitarzysty zespołu - rano do domu tego pierwszego wparował prokurator, zadając kilkanaście bardzo niewygodnych pytań dotyczących przebiegu wieczoru. Misiek - saksofonista - na swojej osiemnastce dostał pasem tylko czternaście razy, bo huczną zabawę w internacie przerwał wychowawca i kazał wszystkim gościom rozejść się do swoich pokojów. Maciek (keyboard + gitara), Artur (bas) i Jarek (perkusja) - wchodzili w dorosłość w domowym zaciszu, wśród domowników, więc wszystko w zasadzie przed nimi.

Osiemnaste urodziny to ważna data. Nazajutrz można już chodzić na poważne filmy, kupować alkohol nie korzystając ze znajomości kogoś z brodą, samemu wybierać fryzurę u fryzjera, decydować o długości i kolorze paznokci, a po wyrobieniu dowodu nawet o losach kraju.

Czego się więc spodziewać po trasie z okazji przejścia w dorosłość zespołu Happysad?

Nie będą się oszczędzać, bo w dorosłość wchodzi się raz i tylko raz ma się taką trasę! Zagrają numery z każdej płyty, przekrojowo, rzadko grane i te znane najbardziej, te na które czekacie od dawna i te, które śpiewacie z nimi przy każdym spotkaniu. Zabierają ze sobą na trasę cztery fajne zespoły: jeden, który brzmi jak zagraniczny, choć jest z Polski, drugi, który brzmi jak zagraniczny, bo jest zza granicy, trzeci jest z Poznania, a The October Leaves grali przed nimi już jesienią 2018 roku.

Happysad nie zapominają o najzdolniejszych fanach i po sześciu latach ponownie otwierają konkurs coverowy. Wszyscy pragnący pochwalić się swoim wykonaniem jakiegoś happysadowego utworu mają szansę podczas jednego z wieczorów stanąć z nimi na scenie przed publicznością i poczuć dreszcz podniecenia i prawdziwą tremę. Wystarczy nadmienić, że to właśnie w tym konkursie brał udział Maciej Ramisz, który dzięki niemu w niedługim czasie dołączył do zespołu.Koncert odbędzie się 16 listopada.

Zobacz też: Happysad +18 Tour / Białystok

BAiKA

BAiKA to skrót od Banach i Kafi. Zaczynali jako duet w listopadzie 2015 roku, a w roku 2018 dołączyli do nich: Marcin Żabiełowicz (gitarzysta zespołu Hey) i Jacek Mazurkiewicz (gitarzysta basowy współpracujący między innymi z zespołem Jacka Kleyffa Orkiestra Na Zdrowie). Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punkrocka. W niecały rok po debiucie ukazała się płyta, którą sami autorzy określają jako "przedpłytę". Zawiera ona materiał zarejestrowany na żywo podczas audycji "O północy" w Radio Koszalin i trzy dodatkowe utwory studyjne - stąd tytuł "BAiKA RK+" (Radio Koszalin Plus). W lutym 2018 roku zespół zaprezentował swój debiutancki, studyjny album - "Byty zależne", który został bardzo dobrze przyjęty tak przez słuchaczy, jak i recenzujących go dziennikarzy. Piosenki duetu pojawiały się niejednokrotnie na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca, m.in. w rockowej rozgłośni Antyradio, gościły też na antenie radiowej Trójki.

Koncert odbędzie się 17 listopada.

Zobacz też: BAiKA w Zmianie Klimatu

Daria Zawiałow

Pierwsza odsłona trasy Helsinki Tour szybko się skończyła pozostawiając po sobie spory niedosyt. Większość koncertów się wyprzedała i nie wszyscy chętni mieli szansę usłyszeć "Helsinki" w koncertowej odsłonie. Daria postanowiła wyjść temu niedosytowi naprzeciw:

- Zapraszam Was na drugą część trasy koncertowej promującej mój nowy album "Helsinki". Wraz z zespołem szykujemy dla Was coś mega specjalnego! Zaprezentujemy Wam piosenki, które jeszcze nie były przez nas grane w wersjach live, ale także nowości oraz widowiskowe wizualizacje świetlne! Nie zabraknie także dobrze Wam znanych już utworów z obu naszych płyt czyli z "A Kysz" oraz "Helsinek". Bądźcie tam razem z nami, będzie ogień!!! - zapowiada artystka.W planach są dwa koncerty: 22 i 23 listopada.

Zobacz też: Daria Zawiałow | Helsinki Tour vol 2 - dodatkowy termin

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2020 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.