Short-track. Patrycja Maliszewska z dwoma brązowymi medalami Mistrzostw Europy!

2015.01.24 00:00
Ogromny sukces na rozgrywanych w holenderskim Dordrechcie Mistrzostwach Europy w short-tracku odniosła Patrycja Maliszewska. Zawodniczka ŁKS Juvenii Białystok w swoim koronnym dystansie 500 m zdobyła brązowy medal.
Fot: ŁKS Juvenia Białystok

Wyścig wygrała Brytyjka Elise Christie 43,295 przed Rosjanką Sofią Proswirnową 43,381 i trzecią na mecie Maliszewską 43,571.

W niedzielę Maliszewska brązowy krążek dołożyła zajmując trzecie miejsce w wieloboju.

Oprócz tego Polka dobrze spisała się na dystansie 1500 m, w którym ostatecznie zajęła 11. miejsce. Białostoczanka tym samym potwierdziła swoją wysoką formę, którą prezentuje od początku sezonu.

Jutro w finale B, o miejsca 5-8, powalczy Polska sztafeta żeńska w składzie, w której znajdują się trzy zawodniczki z naszego regionu. Są to: Magdalena Warakomska oraz siostry Patrycja i Natalia Maliszewskie. Cały skład uzupełniają Marta Wójcik i Oliwia Gawlica.

Na Mistrzostwach Europy świetnie zaprezentował się również Bartosz Konopko. Powracający po długiej przerwie spowodowanej kontuzją łyżwiarz z Podlasia w finale B na 500 m zajął 4. miejsce. Na tym samym dystansie w ćwierćfinale odpadł klubowy kolega Konopki - Szymon Wilczyk.