T-Mobile Ekstraklasa. Zabójcza końcówka Lecha

2015.03.06 00:00
W ramach 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok rozgrywała mecz wyjazdowy z Lechem Poznań. Białostoczanie przegrali to spotkanie 2:0 i tym samym stracili pozycję wicelidera.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)
Bramki: Barry Douglas 86', Kędziora 90'

Lech Poznań: 33. Maciej Gostomski - 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 3. Barry Douglas - 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty - 11. Gergő Lovrencsics (20, 28. Dariusz Formella), 19. Kasper Hämäläinen (64, 77. Keita), 8. Szymon Pawłowski - 95. Zaur Sadajew (70, 24. Dawid Kownacki)

Jagiellonia Białystok 33. Krzysztof Baran - 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 5. Łukasz Tymiński - 22. Rafał Grzyb, 4. Michał Pazdan - 11. Karol Mackiewicz, 20. Maciej Gajos, 10. Nika Dzalamidze (55, 27. Mateusz Piątkowski) - 8. Patryk Tuszyński

I połowa

1. - Startujemy! Grę zaczynają piłkarze z Poznania

3. - Pierwszy szybki atak białostoczan, ale przerwany przez Trałkę

7. - Oba zespoły jak na razie bardzo spokojnie zaczęły ten mecz

10. - Dziś na lewej obronie w białostockiej drużynie widzimy Łukasza Tymińskiego, jak na razie nie można mieć zastrzeżeń do piłkarza z Podlasia

13. - Przykro to mówić, ale w naszej Ekstraklasie sędziowie dalej są "niewidomi"...

15. - Pierwsze dośrodkowanie Mackiewicza, ale wprost w ręce Gostomskiego

17. - Na boisku leży Mackiewicz i Lovrencsics... Bardzo źle wygląda sytuacja obu graczy. Dwaj piłkarze zderzyli się głowami, Lechita wygląda na nieprzytomnego

19. - Mackiewicz z bandażem na głowie wraca do gry, a Węgier prawdopodobnie będzie odwieziony do szpitala

20. - Wymuszona zmiana w Lechu, Formella zmienił kontuzjowanego Lovrecsicsa

23. - Bardzo brzydkie wejście obrońcy Lecha, wyprostowaną nogą w Michała Pazdana. Arajuuri ukarany żółtą kartką

27. - Kolejna przerwa w grze, tym razem na murawie leży Madera, ale nie wygląda to na nic groźnego

28. - Pierwsze ostrzeżenie dla drużyny z Podlasia, w idealnej sytuacji znalazł się Sadajew, ale znakomicie zachował się Baran i dalej mamy 0:0

32. - Wzrasta przewaga Lecha, Poznaniacy coraz częściej atakują i sprawiają sporo problemów graczom Jagiellonii

33. - Głupia strata Dzalamidze. Gruzin ciągał, ciągał piłkę, aż bez problemu odzyskali ją piłkarze Lecha

36. - Ostry mecz zrobił się w Poznaniu, zarówno jedni, jak i drudzy nie odstawiają nogi

39. - Pierwszy strzał z dystansu zawodnika gospodarzy, uderzał Linetty, a pewnie w bramce zachował się Baran

41. - Znowu Linetty i znakomita parada Barana

43. - Jagiellonia miała pierwszy rzut rożny, a fatalnie wykonał go Dzalamidze...

44. - Słabo wygląda dziś Dzalamidze, jak na razie nie popisał się żadnym dobrym zagraniem

45. - W żółtych kartkach mamy 1:1, tym razem ukarany gracz z Białegostoku - Filip Modelski

45+4. - Mocno zepchnięta do defensywy Jagiellonia przez Lecha, ale nic z tego nie wynika, białostoczanie czekają na kontrę

45+6. - Dobra akcja gospodarzy, zakończona na całe szczęście słabym strzałem przez Sadajewa

45+7. - Koniec pierwszej połowy, w której dominowały... wślizgi i faule. Zapraszamy o 21.40 na drugą połówkę

II połowa

46. - Drugą część gry oba zespoły zaczynają bez zmian

49. - Przez długi okres gry w ataku pozycyjnym była Jagiellonia, piłkarze z Podlasia przez ten czas dwukrotnie oddawali strzały, ale były one zablokowane

51. - Dwa niedokładne zagrania Dzalamidze...

53. - Tuż przed polem karnym przez Pazdana faulowany Pawłowski, dobra okazja dla Lecha

54. - Sadajew i prosto w mur

55. - Co zrobił teraz Tuszyński? Napastnik Jagiellonii mógł zrobić wszystko, a zaplątał się z piłką, szkoda tej sytuacji

55. - Piątkowski zmienia Dzalamidze

56. - Znowu kontra Jagi, tym razem Gajos dobrze zagrał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Mackiewicza, pomocnik żółto-czerwonych uderzył bardzo mocno i tak samo niecelnie

59. - Lewą nogą zza pola karnego uderzał Trałka, strzał Lechity pozostawić lepiej bez historii

62. - Ależ parada Gostomskiego! Piękne uderzenie głową Gajosa, ale fantastyczna interwencja bramkarza gospodarzy. Jagiellonia w drugiej połowie wygląda zdecydowanie lepiej od Kolejorza

64. - Zmiana w Lechu za Hämäläinena wszedł Keita

66. - Brawo, brawo dla Jagiellonii, podopieczni Michała Probierza prezentują się z bardzo dobrej strony, Lech bez pomysłu na grę

70. - Ostatnia zmiana w Lechu, Sadajewa zmienia Kownacki

72. - Najgroźniejsza sytuacja w drugiej połowie poznańskiego Lecha, blisko zdobycia bramki był Arajuuri

75. - Duży błąd popełnił Gostomski, który zagrał bardzo lekko w kierunku swojego obrońcy, szkoda, że w tym wszystkim nie zorientował się Piątkowski

80. - Zapowiada się ciekawa końcówka, oba zespoły nie kalkulują i walczą o pełną pulę w dzisiejszym meczu

81. - Kolejna kontra, dobra kontra Jagiellonii i zabrakło tylko kropki nad "i"

86. - Niestety niewykorzystane okazje się mszczą, przegrywamy 1:0. Strzelcem gola dla Kolejorza Barry Douglas. Obrońca Lecha uderzył precyzyjnie zza pola karnego, nie dając żadnych szans Baranowi

88. - Kownacki sam na sam i górą Baran

89. - Rzut karny dla Lecha, bezsensowne zachowanie w polu karnym Tymińskiego, który faulował Pawłowskiego w zupełnie nie groźnej sytuacji

90. - Kędziora i 2:0...

90. - Arbiter tego meczu doliczył 2. minuty

90+2. - Koniec spotkania. Jagiellonia przegrywa 2:0

Szkoda tego spotkania, bo Jagiellonia, szczególnie w drugiej połowie zagrała naprawdę dobrze. Białostoczanie mieli swoje okazje, których nie wykorzystali i niestety zostali skarceni przez Lecha. Kolejorz zagrał rewelacyjnie końcówkę meczu i zadał dwa mocne ciosy Jagiellonii, wygrywając ostatecznie 2:0.