To była demolka. Mistrz Polski udzielił Słonecznym bolesnej lekcji futsalu [ZDJĘCIA]

2017.11.18 21:19
W sobotni (18.11) wieczór do stolicy Podlasia zawitał zespół Rekordu Bielsko-Biała. Aktualni mistrzowie Polski mierzyli się z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok i beniaminkowi rozgrywek zaserwowali pokaz futsalu na najwyższym poziomie.

W 7. kolejce Futsal Ekstraklasy białostocki MOKS w świetnym stylu pokonał na wyjeździe ekipę Red Dragons Pniewy, przez co wielu sympatyków Słonecznych oczami wyobraźni widziało równie udany mecz przeciwko mistrzom Polski.

Niestety Rekord Bielsko-Biała nie przyjechał do Białegostoku na wycieczkę. Fantastycznie spisujący się w tym sezonie zespół z południa Polski przybył na Podlasie w celu kontynuowania kapitalnej passy sześciu kolejnych ligowych zwycięstw z rzędu. A że mistrzowie kraju w trwających rozgrywkach z przeciwnikami się nie patyczkują, białostoccy kibice na własnej skórze przekonali się już po 8 minutach gry, kiedy to dwa szybkie ciosy dały przyjezdnym dwubramkowe prowadzenie.

Im dalej w las, tym było gorzej. Rekord jeszcze przed przerwą zdobył kolejne trzy gole i już po 20 minutach zmagań był pewny zwycięstwa. Po zmianie stron goście zaliczyli trafienia numer sześć i siedem, po czym do głosu w końcu doszli futsaliści MOKS-u. Słoneczni – za sprawą uderzeń Firańczyka i Lisowskiego – dali zgromadzonym w hali Szkoły Podstawowej nr 8 kibicom odrobinę radości, choć ci długo uśmiechów na twarzach nie mieli. W ostatnich sekundach starcia złoci medaliści z poprzedniego sezonu ponownie dwukrotnie pokonali białostockiego golkipera i zwyciężyli w stolicy Podlasia aż 9:2.

Przed tygodniem białostocki beniaminek odniósł najwyższe zwycięstwo w historii klubu na poziomie Futsal Ekstraklasy, a dziś doznał najboleśniejszej porażki. Podopieczni Adriana Citki nie powinni jednak po nieudanym starciu z renomowanym rywalem się załamywać, gdyż debiutancki sezon na najwyższym poziomie rozgrywkowym wciąż jest w ich wykonaniu więcej niż dobry. MOKS ma na swoim koncie trzy zwycięstwa, remis z Gattą Active Zduńska Wola i cztery porażki, przez co plasuje się w środkowej strefie tabeli.

12. MKF Solne Miasto Wieliczka 7 3 1 0 6 16:31

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Rekord Bielsko-Biała 2:9 (0:5)
Bramki: Marcin Firańczyk 38, Mateusz Lisowski 39 - Michał Seidler 7, 8, Rafał Franz 13, 19, 39, Ołeksandr Bondar 20, 24, Michał Kałuża 32, Kamil Surmiak 40

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Szatyłowicz, Jędruczek – Lisowski, Citko, Szczawiński, Kożuszkiewicz, Dawidziuk, Lisniczenko, Łukasiewicz, Firańczyk, Hryckiewicz, Grabowski