Co za kolejka. Podlascy III-ligowcy z kompletem zwycięstw

2024.05.05 15:06
W 28. kolejce piłkarskiej III ligi kluby z województwa podlaskiego dały prawdziwy popis skutecznego futbolu. Jagiellonia II Białystok, ŁKS Łomża oraz Olimpia Zambrów strzeliły swym rywalom po trzy gole i zgarnęły komplet punktów.

Rezerwy Jagiellonii odniosły drugie zwycięstwo z rzędu. Żółto-Czerwoni pokonali w sobotę (4.05) GKS Wikielec, dzięki czemu ekipa z północno-wschodniej Polski awansowała na 12. miejsce w tabeli. Drugi zespół Jagi wygrał delegacyjny bój 3:0, a gole w tym meczu strzelali Dawid Polkowski, Alan Rybak oraz Damian Wojdakowski.

Kapitalny występ ma też za sobą ŁKS. Podlaski beniaminek pokonał bowiem na swoim terenie wicelidera, czyli rezerwy warszawskiej Legii. Łomżyńska drużyna wyszła na prowadzenie już w 6. minucie, kiedy to piłkę w siatce umieścił Filip Karmański, po czym na 2:0 podwyższył Hubert Antkowiak, który popisał się świetnym uderzeniem głową. Przed przerwą goście zmniejszyli straty, a wszystko dlatego, że na listę strzelców wpisał się Adam Ryczkowski, jednak ostatnie słowo i tak należało do gospodarzy. W 51. minucie wrzutkę niefortunnie przeciął Kacper Wnorowski, który tym samym zapakował futbolówkę do własnej bramki, dzięki czemu ŁKS wygrał z drugim garniturem Legii 3:1.

Takim samym wynikiem zakończył się też wyjazdowy mecz Olimpii Zambrów z Victorią Sulejówek. Podlaska drużyna po dublecie Jakuba Romanowicza i golu Andrieja Trukhana już do przerwy wygrywała 3:0, a po zmianie stron honorową bramkę na konto gospodarzy zdobył Damian Bednarek.

W następnej kolejce Jagiellonia II Białystok zmierzy się przy ul. Elewatorskiej z Legionovią Legionowo, ŁKS Łomża powalczy w delegacji z Pelikanem Łowicz, a Olimpia Zambrów podejmie na własnym stadionie Wartę Sieradz.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

GKS Wikielec - Jagiellonia II Białystok 0:3 (0:2)
Bramki: Dawid Polkowski 7, Alan Rybak 8, Damian Wojdakowski 73
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Żynel - Olszewski, Czerech, Kobus, Pankiewicz, Stypułkowski, Polkowski, Matus, Wojdakowski, Hirosawa, Rybak

ŁKS Łomża - Legia II Warszawa 3:1 (2:1)
Bramki: Filip Karmański 6, Hubert Antkowiak 24, Kacper Wnorowski 51 sam. - Adam Ryczkowski 38
ŁKS Łomża (skład wyjściowy): A. Olszewski - Skowronek, Mich, Owczarek, Winsztal, Wenger, B. Olszewski, Bielka, Antkowiak, Kuźma, Karmański

Victoria Sulejówek - Olimpia Zambrów 1:3 (0:3)
Bramki: Damian Bednarek 70 - Jakub Romanowicz 15, 27, Andriej Triuchan 45
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Przybylak - Wybraniec, Ciborowski, Romanowicz, Jakimiuk, Malinowski, Radecki, Trukhan, Korczak, Gojko, Gościniarek