Zwycięstwo ŁKS-u w derbach regionu i przełamanie jagiellońskich rezerw. Grała III liga

2024.04.28 10:22
Za nami 27. kolejka piłkarskiej III ligi. W sobotę (27.04) doszło do rywalizacji Jagiellonii II Białystok z Wartą Sieradz, a ponadto byliśmy świadkami derbów województwa. Olimpia Zambrów gościła na swoim terenie ŁKS Łomża.

Jagiellonia II Białystok po czterech porażkach z rzędu w końcu wygrała. Triumf nad Wartą Sieradz dziwić jednak nie może, bo w sobotę Tomasz Kulhawik miał do dyspozycji pokaźne grono piłkarzy z pierwszego zespołu. Na placu gry pojawili się m.in. Jetmir Jaliti, Dusan Stojinović, Tomasz Kupisz, Jarosław Kubicki, Jose Naranjo czy Kaan Caliskaner. Warto jednak zaznaczyć, że mimo tak silnej wyjściowej jedenastki Żółto-Czerwoni przed przerwą nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywala. Wynik starcia udało się otworzyć dopiero w 49. minucie, kiedy to do siatki trafił Tomasz Kupisz. Następnie, mniej więcej kwadrans przed końcem rywalizacji, na 2:0 podwyższył Wojciech Łaski.

- Najważniejsze było zwycięstwo. Klub zrobił wszystko, żeby je osiągnąć. Dostaliśmy wsparcie zawodników z pierwszego zespołu. Pierwsza połowa była nieco zamknięta, przeciwnik był skuteczny w defensywie. Graliśmy trochę za wolno, nie atakowaliśmy przestrzeni, zagrywaliśmy piłkę do nogi. W przerwie zwróciliśmy na to uwagę. Szybko strzelony gol po zmianie stron poluzował szyki obronne rywali, więc później kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Mając tyle wzmocnień z pierwszego zespołu, musieliśmy ten cel zrealizować. Dziękuję za to sztabowi pierwszej drużyny. Wierzę, że podtrzymamy dobrą serię w kolejnych spotkaniach. Przed nami ważny mecz w Wikielcu na trudnym boisku i zrobimy wszystko, aby przygotować się do niego optymalnie - powiedział po zwycięskim starciu trener jagiellońskich rezerw.

W sobotę doszło też do bezpośredniej rywalizacji między Olimpią Zambrów a ŁKS-em. Derbowy pojedynek zakończył się zwycięstwem łomżyńskiej drużyny 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 68. minucie kapitan gości - Kamil Wenger.

W tej chwili najwyżej sklasyfikowanym zespołem z województwa podlaskiego jest ŁKS, który z dorobkiem 33 punktów zajmuje 10. miejsce. Olimpia plasuje się na lokacie numer 13, natomiast Jagiellonia II Białystok jest 14.

W następnej serii zmagań beniaminek z Łomży, który wiosną jest niepokonany, podejmie na swoim terenie rezerwy warszawskiej Legii, zambrowianie zmierzą się w delegacji z Victorią Sulejówek, zaś rezerwy Jagi zagrają na wyjeździe z GKS-em Wikielec.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Jagiellonia II Białystok - Warta Sieradz 2:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Kupisz 49, Wojciech Łaski 74
Jagiellonia II Białystok: Abramowicz - Olszewski, Haliti, Stojinović, Lewicki, Kupisz, Kubicki (88' Polkowski), Nguiamba, Łaski (78' Hirosawa), Naranjo (62' Wojdakowski), Caliskaner (88' Vinicius)

Olimpia Zambrów - ŁKS Łomża 0:1 (0:0)
Bramka: Kamil Wenger 68
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Przybylak - Wybraniec, Ciborowski, Parobczyk, Romanowicz, Drapsa, Jakimiuk, Malinowski, Bayer, Korczak, Gościniarek
ŁKS Łomża (skład wyjściowy): A. Olszewski - Skowronek, Mich, Winsztal, Protaziuk, Wneger, B. Olszewski, Bielka, Michasiewicz, Kuźma, Karmański