3:0 i można się rozejść. Siatkarze nie zawiedli

2024.02.17 10:59
W 23. kolejce Tauron 1. Ligi REA BAS Białystok zagrał w hali SP 50 z najsłabszym w stawce SMS-em PZPS Spała. Podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego zaprezentowali się, jak na faworyta przystało. Gospodarze zwyciężyli domową rywalizację 3:0.
Fot: BAS Białystok

Tylko trzy sety trwał piątkowy (16.02) pojedynek między REA BAS-em Białystok a SMS-em PZPS Spała. Wprawdzie w początkowej fazie spotkania skazywani na pożarcie goście radzili sobie całkiem nieźle i do stanu 7:7 byli dla gospodarzy równorzędnym rywalem, jednak później asem serwisowym popisał się Jarosław Turski i od tej pory na parkiecie rządzili białostoczanie.

Inauguracyjną partię zawodnicy trenowani przez Andrzejewskiego wygrali do 18, w następnej odsłonie meczu BAS triumfował do 17, po czym w trzecim secie podlaski zespół prowadził już różnicą 11 oczek, by ostatecznie zwyciężyć tę część potyczki 25:21. Na MVP wybrany został atakujący REA BAS-u - Jędrzej Goss.

W piątkowy wieczór kibice, oprócz znakomitej postawy swoich pupili, mogli zobaczyć też wyjątkowe puchary. Do stolicy Podlasia zawitały bowiem trofea wywalczone przez siatkarską reprezentację Polski (puchar za Ligę Narodów i puchar za zdobycie mistrzostwa Europy).