6 goli Futbalo. Widzew Łódź pokonany

2020.10.12 15:54
Beniaminek I ligi futsalu, a więc Futbalo Białystok, odniósł w niedzielę (11.01) drugie zwycięstwo w trwającym sezonie. Podlasianie okazali się lepsi od Widzewa Łódź.
Fot: He&She Fotografia

Po awansie do I ligi zawodnicy Futbalo Białystok nie zamierzają grać ostrożnie, z nastawieniem na defensywę czy z przesadnym respektem dla rywali. Beniaminek ze stolicy Podlasia chce prezentować swój styl i choć nie zawsze mu się to udaje, to jednak taka postawa sprawia, że mecze ekipy z północno-wschodniej Polski są miłe dla oka i bardzo emocjonujące. Nie inaczej było także w niedzielę, kiedy to w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Białymstoku naprzeciwko gospodarzy stanęli gracze Widzewa Łódź Futsal.

Domowy pojedynek rozpoczął się dla Futbalo bardzo udanie, bo już w 3. minucie samobójcze trafienie zaliczył Tomasz Gąsior, w efekcie czego białostoczanie wyszli na prowadzenie 1:0. W dalszej fazie pierwszej połowy nadal przewagę posiadali zawodnicy beniaminka, co poskutkowało kolejnymi golami. Tym razem na listę strzelców wpisali się Damian Grabowski i Adrian Niegowski.

Po przerwie do głosu doszli także przyjezdni. Nadzieję w serca łodzian wlał grający trener Widzewa - Marcin Stanisławski - który zmniejszył straty na 1:3, lecz po chwili piłkę do siatki zapakował również Hubert Stachurski i zapał gości wyraźnie opadł. W końcówce meczu Futbalo dobiło jeszcze przeciwnika, zdobywając gole na 5:1 i 6:1. Autorami tych trafień byli Tomasz Koniczek oraz Bartosz Borowik.

Po 4 kolejkach sezonu 2020/2021 białostoczanie zajmują w I-ligowej tabeli (gr. północnej) lokatę numer 8. Następnym przeciwnikiem Podlasian będzie okupujący 11. pozycję LZS Dragon Bojano.

14. Grinbud KS Gniezno 4 1 4:14

Futbalo Białystok - Widzew Łódź Futsal 6:1 (3:0)
Bramki: Tomasz Gąsior 3 sam., Damian Grabowski 10, Adrian Niegowski 14, Marcin Stanisławski 32, Hubert Stachurski 32, Tomasz Koniczek 36, Bartosz Borowik 38