ADH po II turnieju. Lider zostaje w Białymstoku

2014.01.28 00:00
W miniony weekend w Siedlcach odbył się II Turniej Północno-Wschodniej ligi hokeja na lodzie. Zauważyć należy, iż lodowisko w Siedlcach jest zadaszone, lecz nie posiada ścian. Hokeiści rozgrywali zawody w trudnych warunkach atmosferycznych.
Fot: M. Kardasz

Gonitwa i zwycięstwo

W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły ADH Białystok oraz Icemen Mińsk Mazowiecki. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane i obfitowało w wiele sytuacji. Prowadzenie objęła drużyna z Mińska Mazowieckiego po strzale Boruckiego (asysta Piętka) w 18. minucie i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji. Początek drugiej tercji również nie był udany dla naszych zawodników. Już w 24. minucie przegrywali 2:0 po bramce Seroczyńskiego. Nie załamało to jednak białostoczan, którzy zabrali się do odrabiania strat i w 34. minucie po strzale Wołosewicza było już tylko 1:2. Wyrównał już w 38. minucie Soszka. Po drugiej tercji na tablicy widniał wynik 2:2. Trzecia tercja dobrze rozpoczęła się dla ADH. W 42. minucie wynik na 3:2 ustalił Prochacki. W końcówce Icemen próbował zdobyć wyrównującą bramkę, ale zabrakło czasu.

Bolesna porażka

Drugi mecz białostoczanie rozgrywali z gospodarzami turnieju (STH Siedlce). Mecz od początku zapowiadał się ciekawie. Siedlczanie chcieli pokazać się przed własną publicznością. Zwycięstwo ADH umocniłoby ich na pozycji lidera. Pierwsza tercja to typowa walka dwóch równorzędnych drużyn. Po 20 minutach gry na tablicy widniał wynik 0:0. Drugą tercję lepiej rozpoczęli gospodarze i już 24. minucie po Strzale Gila wyszli na prowadzenie. Białostoczanie od razu rzucili się do odrabiania strat. Niestety przyniosło to odwrotny skutek i w 35. minucie po strzale Chajewskiego na tablicy widniał wynik 2:0. Do końca drugiej tercji nie oglądaliśmy już bramek. W trzeciej,od początku przeważali zawodnicy ADH Białystok, a strzelali jednak gospodarze. Już w 41. minucie na 3:0 podwyższył Gil, po kolejnych dwóch minutach bramkę dołożył Jakimiak. Po strzałach Dziaka (51 min), Gila (54 min) było 6:0 dla gospodarzy. Wynik na 7:0 ustalił Księżpolski (59 min). Podlascy hokeiści w tym meczu nie byli w stanie odpowiedzieć nawet jedną bramką. 3 punkty zdobyte na trudnym terenie w Siedlcach można uznać za niezły wynik. Mimo poniesionej porażki ADH Białystok pozostało liderem.