Akcja "Białystok Biega" już we wrześniu

2011.07.20 00:00
25 września odbędzie się akcja pod tytułem "Białystok Biega". Po raz pierwszy w historii stolicy woj. podlaskiego tak duża grupa osób przebiegnie ulicami i alejkami centrum miasta.
Fot: sxc.hu

Start i meta zawodów zlokalizowane zostały w okolicy stadionu MOSiR przy ulicy 11 listopada 28. Bieg wpisuje się w obchody 90-lecia powstania obiektu lekkoatletycznego i będzie główną atrakcją jubileuszu.

Aby każdy, bez względu na wiek, miał szansę ukończyć zawody, limit czasu na przebiegnięcie dystansu 10 km wynosi 2 godziny. Czas uczestników biegu zmierzony zostanie elektronicznym chipem, a oficjalne wyniki pojawią się na stronie internetowej www.bialystokbiega.pl.

Bieg będzie stwarzał okazję startu z jednej linii amatora ze sportowcem. Dodatkowym atutem jest możliwość udziału osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Akcja "Białystok Biega" została objęta honorowym patronatem Prezydenta Białegostoku - Tadeusza Truskolaskiego i Wojewody Podlaskiego - Macieja Żywno. Partnerem technicznym będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.