Aniela Kurzyna najlepszą dzielnicową. Wyłoniono też patrol roku

2016.06.29 14:58
W środę (29.06) wręczono nagrody zwycięzcom XXIII edycji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Prewencji - "Patrol Roku 2016", a także najlepszym dzielnicowym eliminacji wojewódzkich IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych.
Fot: KWP Białystok

Policjanci z Białegostoku pozostawili daleko w tyle konkurencję z województwa. Pierwsze i drugie miejsce w Turnieju Par Patrolowych zdobyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji, a na trzeciej pozycji uplasowali się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej. Natomiast w eliminacjach wojewódzkich do IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych pierwsze i trzecie miejsce zdobyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, drugi był dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

O tytuł "Patrol Roku" walczyło 17 par. W drodze do zwycięstwa uczestnicy startujący w turnieju musieli rozwiązać test wiedzy, wykazać się sprawnością fizyczną na policyjnym torze przeszkód oraz celnym okiem na strzelnicy. Najlepsi okazali się Mirosław Klimiuk i Andrzej Dubowski.

Z kolei w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim do konkursu "Dzielnicowy Roku" wzięło udział 28 podlaskich dzielnicowych, którzy zmagali się w dwóch etapach: teście wiedzy policyjnej oraz symulacji - przyjęciu interesanta. Zwyciężyła Aniela Kurzyna z III Komisariatu Policji w Białymstoku. Drugi był Michał Osipowicz - dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Adrian Moszczyński z IV Komisariatu Policji w Białymstoku.

Najlepsi będą reprezentować Podlaskie na zawodach ogólnopolskich. Turniej "Patrol Roku" odbędzie się we wrześniu w Szkole Policyjnej w Szczytnie, finał "Dzielnicowy Roku" zostanie rozegrany w październiku w Szkole Policji w Katowicach.