Austria rozbiła Słowenię. Grał Bezjak

2018.03.24 09:40
W piątek (23.03) w Klagenfurcie odbył się towarzyski mecz pomiędzy Austrią a Słowenią. W trakcie tego spotkania przez 45 minut na murawie przebywał napastnik Jagiellonii - Roman Bezjak.
Fot: Michał Kardasz

3:0 - takim rezultatem zakończył się kontrolny pojedynek, w którym reprezentacja Austrii podejmowała Słowenię. Gospodarze w przeciągu całego spotkania byli zespołem wyraźnie lepszym, a swą przewagę udokumentowali już po kwadransie rywalizacji, gdy do siatki trafił David Alaba. Dwie następne bramki zdobył Marko Arnautović.

W meczu tym - notując 20. występ w narodowym zespole - zagrał Roman Bezjak. Napastnik Dumy Podlasia na płycie boiska pojawił się w 46. minucie, zastępując Roberta Bericia, który na co dzień broni barw francuskiego AS Saint-Etienne.

Drugi z Jagiellończyków - Nemanja Mitrović - cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Obrońca wicemistrzów Polski na debiut w reprezentacji swojego kraju musi zatem jeszcze poczekać. Być może zaledwie kilka dni, bo już we wtorek (27.03) w Lubljanie Słoweńcy stoczą kolejny bój. Tym razem podejmą ekipę Białorusi.

Austria – Słowenia 3:0 (2:0)
Bramki: David Alaba 15, Marko Arnautović 36, 51

Słowenia: Belec – Skubić (62' Milec), Struna, Mevlja, Jokić – Kampl (76' Rotman), Krhin – Kurtić (46' Birsa), Ilicić (77' Crnigoj), Verbić (86' Sporar) - Berić (46' Bezjak)