AZS Białystok bliski utrzymania w lidze

2012.04.23 00:00
AZS Białystok wygrał w weekend dwa mecze barażowe o utrzymanie w PlusLidze Kobiet z Murowaną Gośliną. W pierwszym pojedynku akademiczki zwyciężyły 3:1. Natomiast w drugim padł wynik 3:0. Białostoczankom brakuje jednej wygranej do pozostania w lidze.
Fot: M. Kardasz
Siatkarki AZS-u wygrały dwa mecze barażowe

Sobotni mecz był trudny dla AZS-u, który na papierze wyglądał na faworyta konfrontacji. Białostoczanki miały duże problemy z narzuceniem własnego stylu gry. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną gospodyń 31:29. Początek drugiego seta należał do Murowanej Gośliny. Przyjezdne prowadziły już 14:11. Jednak podopieczne trenera Czesława Tobolskiego zabrały się do odrabiania strat i po zaciętej końcówce wygrały drugą partię 26:24.

Rywalki AZS-u nie zrezygnowały z walki i bardzo dobrze zagrały w trzecim secie. Akademiczki miały duże problemy ze sforsowaniem bloku Murowanej Gośliny. Z kolei przyjezdne atakowały skutecznie i wygrały trzecią partię 25:21. W ostatnim secie dominowały już gospodynie, które rozbiły rywalki 25:15 i wygrały cały mecz 3:1.

W niedzielę akademiczki ponownie zwyciężyły. Tym razem 3:0. Początek meczu należał jednak do rywalek, które prowadziły już 22:17. Gospodynie zabrały się do odrabiania strat i wygrały 25:23. Podłamane siatkarki z Murowanej Gośliny w kolejnych setach grały już słabiej i przegrały większą różnicą punktów.

Kolejne starcie miedzy AZS-em, a ekipą z Murowanej Gośliny odbędzie się za tydzień w sali wicemistrza I ligi.

AZS Białystok - KS Murowana Goślina 3:1 (31:29, 26:24, 21:25, 25:15).