Białostoccy karatecy w przeciwnarkotykowej kampanii

2009.11.12 00:00
Zawodnicy Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate i jednocześnie Białostockiego Klubu Muaythai brali udział w Pucharze Polski Muaythai - Kampania Przeciw Narkotykom.

W turnieju odbyło się 50 walk w różnych kategoriach. Nasze miasto reprezentowało 2 zawodników: Adam Sadowski - waga junior do 67 kg i Cezary Zugaj - waga junior do 60 kg.

Adam Sadowski doszedł do półfinału, gdzie po kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał na punkty z zawodnikiem PAKO Olsztyn i ukończył ostatecznie zawody na III miejscu. Cezary Zugaj w półfinale zdominował zawodnika z Olsztyna i czekał na finał z karateką gospodarzy, drużyny Target Niepołomice. Miejscowa publiczność nie pomogła swojemu zawodnikowi i Cezary Zugaj, po 3-rundowym pojedynku wyraźnie i jednogłośnie wygrał Puchar Polski w swojej kategorii.

Zawodnicy dołożyli tym turniejem punkty do rankingu, które zaważą kto będzie startował w Mistrzostwach Polski Muaythai na wiosnę. Organizatorem zawodów było stowarzyszenie kultury fizycznej TARGET MUAYTHAI z Niepołomic.