Białostocki klub utrzymał się w Ekstraklasie

2019.08.29 11:40
Dobiegł końca kolejny sezon Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W zawodach tych brał udział Podlaski Żeglarski Klub Sportowy Dżygit Białystok, który ostatecznie zajął w klasyfikacji generalnej 9. miejsce.
Fot: Podlaski Żeglarski Klub Sportowy Dżygit

Dżygit Białystok w następnym sezonie znów będzie mógł występować w najwyższej klasie żeglarskiej w kraju. Taki przywilej spotka Podlasian dlatego, że ci utrzymali się w Ekstraklasie, a biorąc pod uwagę składy reprezentacji klubów konkurujących w rozgrywkach, przed startem tegorocznych zmagań wcale nie było pewne, że ta sztuka ekipie z północno-wschodniej Polski się uda. Można więc powiedzieć, że sezon 2019 zakończył się dla teamu Dżygit sporym sukcesem.

Finałowa IV runda Ekstraklasy rozgrywana była w sobotę i niedzielę (24-25.08) na jeziorze Dąbie Małe w Szczecinie. W ciągu 2 dni stoczono 22 wyścigi. Emocji nie brakowało, bo w pewnym momencie różnica między 3. a 12. klubem wynosiła zaledwie 7 punktów, co jest do odrobienia w ciągu jednego wyścigu. Ostatecznie miejsce na "pudle" przypadło drużynie noszącej nazwę Sztorm Grupa Warszawa (wygrała Giżycka Grupa Regatowa), zaś Dżygit uplasował się na lokacie numer 9. Taką samą pozycję białostoczanie zajęli w klasyfikacji generalnej całego sezonu. Do I ligi spadły obie ekipy Odyssey Sailing Club oraz Yacht Club Sopot.