Białostocki zespół mistrzem Europy Wschodniej w tańcu brzucha

2015.07.16 00:00
Zespół taneczny Rada Dance Art ponownie zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Grupy Folklor Arabski" w "IV Eastern European Oriental Championship".
Fot: materiały prasowe

W miniony weekend odbyły się w Lublinie "IV Eastern European Oriental Championship" - czwarte w Polsce zawody organizowane według zasad Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego - organizacji zrzeszającej amatorki i zawodowe tancerki oraz pedagogów i choreografów tańca orientalnego z całego świata.

W zawodach wzięło udział ponad 200 uczestników z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski. Konkurencje Mistrzostw rozgrywane były z 40 kategoriach przez 14 godzin, a jurorami w konkursie były międzynarodowe gwiazdy tańca orientalnego: Elena Ramazanova (Rosja), Nadia Alekseeva (Rosja) i Aleksiej Ryaboshabka (Ukraina).

Na najwyższym stopniu podium po raz kolejny stanęły białostoczanki. Sukcesem może pochwalić się również liderka zespołu Radosława "RADA" Bogusławska, które zdobyła również pierwsze miejsce w kategorii "Folklor Arabski Solo" oraz trzecie miejsce ex aequo w kategorii "klasyczny taniec orientalny solo".

- Jestem bardzo szczęśliwa, że występ naszego zespołu, jak i moje występy solowe, po raz kolejny zostały docenione przez tak znakomite jury - komentuje "RADA" Radosława Bogusławska. I dodaje: Każdy taki sukces i pozytywne komentarze sędziów sprawiają nam wiele radości i jeszcze bardziej motywują nas do dalszej ciężkiej pracy.

Prowadzony przez "RADĘ" - Radosławę Bogusławską zespół Rada Dance Art działa od 2003 r. Grupa wykonuje tańce charakterystyczne: taniec cygański, taniec brzucha, flamenco, stylizacje hinduskie oraz tańce kabaretowe w stylu broadway jazz. Zespół wielokrotnie gościł na festiwalach cygańskich i orientalnych w całej Polsce i na świecie, współpracował też z zespołem Ivan & Delfin, z którym wystąpił w Kijowie podczas konkursu Eurowizji w 2005 roku