Białostoczanie sprawili niespodziankę. To był świetny mecz

2023.01.13 17:05
Rozpoczęła się 17. kolejka siatkarskiej Tauron 1. Ligi. Zainaugurował ją pojedynek BAS-u Białystok z Visłą Bydgoszcz, który okazał się kapitalnym widowiskiem.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Siatkarze BAS-u Białystok mają za sobą jeden z lepszych występów w sezonie. Podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego w 17. serii zmagań zmierzyli się we własnej hali ze znajdującą się w czubie tabeli BKS Visłą Proline Bydgoszcz i starcie to sensacyjnie wygrali.

Przez większą część pierwszego seta wynik oscylował w granicach remisu. Dopiero pod koniec partii goście wyszli na prowadzenie 23:21, ale chwilę później BAS wyrównał. Ostatecznie to jednak ekipa z Bydgoszczy po skutecznym ataku miała piłkę setową, a niedługo potem partia dobiegła końca, gdyż asem serwisowym popisał się Damian Wierzbicki.

W następnych dwóch setach to jednak białostoczanie wyglądali lepiej, dzięki czemu wygrali oni kolejne odsłony spotkania do 20 i 22. Mimo niespodziewanego obrotu spraw faworyzowani goście się nie poddali, zwyciężyli oni czwartą partię 25:23, dlatego do wyłonienia triumfatora meczu potrzebny był tie-break. W nim BAS nie dał większych szans przeciwnikom i dzięki wynikowi 15:11 gospodarze wygrali cały pojedynek 3:2.

Bohaterem podlaskiego beniaminka został Jędrzej Goss, który zdobył aż 33 punkty.

Teraz przed BAS-em dwa spotkania wyjazdowe. W następnej serii zmagań siatkarze trenowani przez Krzysztofa Andrzejewskiego zagrają z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

16. SMS PZPS Spała 16 1 9:48 1139:1403

BAS Białystok - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:20, 25:22, 23:25, 15:11)
BAS Białystok: Wójcik (5 pkt), Rawiak (18 pkt), Witkoś (1 pkt), Goss (33 pkt), Shmat (5 pkt), Kacperkiewicz (11 pkt), Ostaszewski (libero) oraz Walczak
BKS Visła Proline Bydgoszcz: Wierzbicki (22 pkt), Kaźmierczak (8 pkt), Gutkowski (7 pkt), Krysiak (21 pkt), Szczechowicz (3 pkt), Cieślik (16 pkt), Jędruszczak (libero) oraz Elgert, Radziwon (4 pkt), Bonisławski (libero), Śliwka i Kwasigroch