Białostoczanin dwukrotnie na podium Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

2023.06.22 13:52
W dniach 16-18 czerwca, na Torze Poznań, rozegrano 3. i 4. rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W obu rundach na podium stanął białostoczanin - Artur Gawryluk.

Za Arturem Gawrylukiem bardzo udany, sportowy weekend. Startujący w samochodzie Fiat Seicento Sporting Abarth zawodnik w kwalifikacjach do 3. rundy WSMP (klasa DN2, pojemność aut do 1300 cm3) uplasował się na 4. pozycji. W wyścigu białostoczanin poprawił swą lokatę, zajął 2. miejsce i stanął na podium. Artur Gawryluk ukończył zmagania za Maciejem Łaszkiewiczem w Suzuki Swift GTI.

Również kolejnego dnia rywalizujący w Poznaniu przedstawiciel stolicy Podlasia nie zawiódł. W kwalifikacjach do 4. rundy Gawryluk był tym razem 3., a główny wyścig - podobnie jak w sobotę - zakończył na 2. miejscu, ponownie uznając wyższość jedynie Łaszkiewicza. Dzięki tym wynikom po weekendzie na konto kierowcy z naszego miasta wpadło aż 36 punktów do klasyfikacji generalnej cyklu.

W sumie na największym motorsportowym obiekcie w Polsce, w trakcie 3. i 4. rundy WSMP, a także Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Wyścigach (FIA-CEZ) oraz HAIGO ADAC Historic Cup, podziwialiśmy walkę z udziałem ponad 100 samochodów.

Treningi na Torze Białystok

Warto wspomnieć, że Artura Gawryluka da się regularnie spotkać na Torze Białystok, gdzie wraz z AG Racing organizuje on Trackdaye, czyli treningi jazdy sportowej. W ich trakcie można potrenować jazdę sportową, ale nie tylko, bo jest to również dobra okazja do poćwiczenia za kierownicą manewrów przydatnych w życiu codziennym. Ponadto omawiany event to też szansa, by podpytać profesjonalnego zawodnika o szczegóły wyścigowej rywalizacji z najlepszymi kierowcami w kraju oraz okazja, by porozmawiać ze specjalistą o technice prowadzenia samochodu.

Trackdaye odbywają cię w co drugi wtorek w godzinach 15.00 - 19.00. Na trening można przyjechać własnym autem. Nie musi to być auto sportowe. Jest także opcja wykupienia treningów z Arturem Gawrylukiem jako instruktorem w wyścigowym Mini Cooper S.

Terminy treningów publikujemy w kalendarzu wydarzeń. Najbliższy trening 4 lipca.