Białostoczanki wróciły na zwycięską ścieżkę

2023.10.15 11:59
Siatkarki BAS-u Białystok zrehabilitowały się za ostatnią porażkę 2:3 z MKS-em Copco Imielin. W sobotę (14.10), w hali Zespołu Szkół Rolniczych, podlaska drużyna mierzyła się z San-Pajdą Jarosław i w pojedynku tym gospodynie straciły tylko jednego seta.
Fot: Białostocka Akademia Siatkówki

Żeński zespół BAS-u Białystok nie zdołał przed tygodniem odnieść zwycięstwa w wyjazdowej rywalizacji z MKS-em Copco Imielin, dlatego do domowej potyczki ze świetnie spisującą się w obecnych rozgrywkach San-Pajdą Jarosław podopieczne Sebastiana Grzegorka podeszły niezwykle zmobilizowane. Bojowe nastroje pomogły wygrać inauguracyjną partię do 17, a następnie, już po zdecydowanie bardziej zaciętej walce, BAS zwyciężył drugiego seta 25:22.

Białostoczanki nie potrafiły szybko dobić swych przeciwniczek, bo to przedstawicielki San-Pajdy Jarosław w kolejnej odsłonie meczu dominowały na parkiecie, triumfując 25:17, jednak słabszy okres BAS-u nie trwał zbyt długo i czwarta partia znów padła łupem ekipy z północno-wschodniej Polski. Po zwycięstwie do 17 podlaska drużyna wygrała całe spotkanie 3:1, dzięki czemu zbliżającą się przerwę (kolejne starcie dopiero za dwa tygodnie) białostoczanki będą mogły spędzić w pozytywnych nastrojach.

W sobotę w hali Zespołu Szkół Rolniczych najlepszą siatkarką była Julia Papszun i to właśnie ta zawodniczka zgarnęła tytuł MVP spotkania.

Warto zaznaczyć, że San-Pajda przegrał w Białymstoku dopiero swój pierwszy mecz w tym sezonie. Wcześniej zespół z Jarosławia zwyciężał z Płomieniem Sosnowiec (3:1), Solną Wieliczka (3:0) i Nike Węgrów (3:2).