Biegacze uczcili narodowe święto. XV Bieg Niepodległości za nami [ZDJĘCIA]

2015.11.07 00:00
W Białymstoku odbył się jubileuszowy XV Bieg Niepodległości. W zawodach wzięło udział ponad 500 biegaczy.

- Cieszymy się z tak dużej frekwencji i wyników, jakie osiągnęli dzisiaj wszyscy zawodnicy. Sportowo impreza stała na wysokim poziomie, organizacyjnie też wszystko było w porządku. Miejmy nadzieję, że za rok limit uczestników będzie jeszcze większy - powiedział jeden z organizatorów XV Biegu Niepodległości - Paweł Kalinowski.

Rywalizacja toczyła się na dystansie 5 oraz 10 km. Wśród pań na 5000 m bezkonkurencyjna okazała się Wiktorya Kusznir. Białorusinka do mety dobiegła z czasem 0:17:19. Na drugiej pozycji uplasowała się Izabela Parszczyńska z Czarnej Białostockiej (00:17:34), a na najniższym stopniu podium znalazła się Ukrainka - Pechko Anna (00:17:58).

Miejsca 1-3, w rywalizacji panów należały do zawodników zza wschodniej granicy. Jako pierwszy linię mety przekroczył Ukrainiec - Dmytro Didovodiuk (00:14:55). Drugie miejsce także należało do jego rodaka - Yria Vuhopena (00:14:56). Trzecie miejsce z czasem 00:15:04 zajął Dzmitri Gramatowski z Białorusi. Tuż za podium znalazł się Damian Roszko (00:15:18).

Świetnie w biegu na 10 km zaprezentowała się Izabela Trzaskalska z Terespola. Z czasem 00:34:49 jako pierwsza minęła linię mety, pozostawiając za swoimi plecami dwie Białorusinki: Olgę Krautsovą (00:34:55) oraz Irinę Somową - 00:35:53.

Podobnie jak i w biegu na 5 km, tak i dystans 10 km należała do sportowców z Białorusi i Ukrainy. Pierwszą pozycję zajął Białorusin - Henadz Verkhavodkin (00:30:36), drugi był Igor Teteriukow z Grodna (00:30:41), a trzeci Ukrainiec - Sergii Okseniuk (00:31:42). Miejsce siódme zajął Wakuluk Adam (00:32:48), a ósme białostoczanin - Bogusław Andrzejuk (00:33:05).