Bolid z PB zajmuje coraz wyższe miejsca na torach Formula Student

2014.08.11 00:00
W niedzielę (10.08) na Autodrom Hradec Králové zakończyły się zawody Formula Student. Drużyna Cerber Motorsport z Politechniki Białostockiej w punktacji generalnej pojazdów spalinowych startujących w czeskiej edycji zawodów znalazła się na 15. pozycji.
Fot: MC

Studenci z Politechniki Białostockiej zajmują coraz wyższe miejsca na zawodach Formula Student. Na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii z bolidem CMS-02 zajęli jedynie 76. pozycję. Natomiast ostatnie zawody w Czechach ukończyli z 15. miejscem.

Jak opisuje Agnieszka Halicka z Sekcji ds. Promocji PB, konstruktorzy z Wydziału Mechanicznego znakomicie poradzili sobie w konkurencjach statycznych.
- Za Business Plan Presentation zyskali 61,46 pkt. i zajęli 7. miejsce w tej kategorii, za Engineering Design zdobyli 108,89 pkt. (13. miejsce), a za Cost and Manufacturing uzyskali 58,86 pkt. (16. miejsce). W kategoriach konkurencji dynamicznych najwyżej został oceniony Autocross – tu Cerber Motorsport zdobył 45,96 pkt (14. pozycja) - dodaje.
W klasyfikacji ogólnej (pojazdów spalinowych i elektrycznych) Cerber Motorsport zakończył zmagania w Czechach na pozycji 19.

Ale to nie koniec zmagań białostockich studentów na torach Formuła Student. Drużyna Cerber MotorSport wystartuje jeszcze z bolidem w zawodach na Węgrzech (21-24 sierpnia) oraz we Włoszech (29 sierpnia-1 września).

Przypomnijmy, że budowa bolidu CMS-02 zajęła białostockim studentom 10 miesięcy. Pracowało nad nim w sumie 35 osób. Nie jest to pierwszy pojazd skonstruowany przez żaków z Politechniki. Ich bolid w ubiegłym roku brał udział w zawodach Formula Student Germany 2013. Team Cerber MotorSport zajął 58. miejsce wśród bolidów studentów z całego świata i otrzymał nagrodę FSG Sportsmanship Award – za sportową postawę.