Centralna Liga Juniorów. Finał nie dla Jagiellonii

2016.05.29 18:21
Niestety młodzi piłkarze Jagiellonii nie zagrają w finale mistrzostw Polski. Po remisie w Szczecinie 2:2, dziś (29.05) białostoczanie ulegli Pogoni 1:2. Spotkanie oglądało blisko 3000 widzów.

Jagiellonia na prowadzenie wyszła już w 6. minucie, po dośrodkowaniu Polkowskiego bramkę głową zdobył Pigiel. Po zdobyciu gola młodzi piłkarze z Podlasia niepotrzebnie się cofnęli, a Pogoń coraz śmielej atakowała i przyniosło jej to efekty. W 16. minucie goście po ładnej akcji doprowadzili do wyrównania. Dziesięć minut później przed polem karnym faulowany był Ostaszewski. Do piłki podszedł Kaczmarczyk i trafił w poprzeczkę. W 38. minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobyli Portowcy. W sytuacji sam na sam z golkiperem Jagi znalazł się Jaroch, który nie dał żadnych szans Gostomskiemu. Tuż przed końcem pierwszej części gry kapitalną interwencją popisał się Gostomski, ratując swój zespół przed utratą gola.

W drugiej połowie Żółto-Czerwoni próbowali stworzyć sobie sytuacje strzeleckie, ale niestety nie było ich dużo. Pogoń była tego dnia lepiej dysponowana i nie pozwalała białostoczanom na przejęcie inicjatywy w tym spotkaniu. W drugiej części bramek już nie zobaczyliśmy i to Portowcy mogli cieszyć się z awansu do finału.

W finale (4 i 8 czerwca) Pogoń zmierzy się z Legią Warszawa.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:2 (1:2)
Bramki: Pigiel 6 - Kuśmierek 17, Jaroch 38

Jagiellonia: 12. Hubert Gostomski - 2. Paweł Olszewski, 8. Rafał Kiczuk, 4. Mateusz Maliszewski (84, 20. Patryk Koncewicz), 17. Marcin Pigiel - 24. Przemysław Mystkowski, 6. Jakub Tabor, 23. Mateusz Ostaszewski, 10. Dawid Polkowski, 14. Paweł Kaczmarczyk - 9. Kacper Piechniak (73, 13. Mateusz Prolejko).

Pogoń: 1. Patryk Brzozowski - 16. Fabian Pach (75, 15. Rafał Maćkowski), 3. Patryk Adamczuk, 5. Paweł Marczuk, 7. Szymon Waleński - 11. Gracjan Kuśmierek, 6. Michał Walski, 14. Jakub Piotrowski, 10. Marcin Listkowski (64, 17. Krystian Peda), 8. Sebastian Kowalczyk (84, 18. Damian Pawłowski) - 9. Gracjan Jaroch.