Centralna Liga Juniorów. Półfinał: Jagiellonia remisuje w Szczecinie

2016.05.25 19:04
Dziś (25.05) młodzi piłkarze Jagiellonii rozegrali pierwsze spotkanie półfinałowe w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybko w Szczecinie zmierzyli się z Pogonią. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)
Bramki: Listkowski 23, Jaroch 50 - Pigiel 32, Kiczuk 72

Pogoń: 1. Patryk Brzozowski - 5. Paweł Marczuk, 3. Patryk Adamczuk, 4. Jakub Kuzko, 7. Szymon Waleński - 11. Marcin Listkowski, 6. Michał Walski, 2. Jakub Piotrowski (85, 15. Mateusz Bochnak), 8. Sebastian Kowalczyk (78, 18. Damian Pawłowski), 10. Rafał Maćkowski (73, 17. Krystian Peda) - 9. Gracjan Jaroch.

Jagiellonia: 12. Hubert Gostomski - 2. Paweł Olszewski, 8. Rafał Kiczuk, 25. Kamil Pajnowski, 17. Marcin Pigiel - 14. Paweł Kaczmarczyk (88, 20. Patryk Koncewicz), 23. Mateusz Ostaszewski, 6. Jakub Tabor, 10. Dawid Polkowski, 18. Tomasz Zaręba (54, 13. Mateusz Prolejko) - 24. Przemysław Mystkowski.

W pierwszej części gry lepsze okazje do zdobycia bramki stwarzali sobie Żółto-Czerwoni, ale pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 23. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył dobrze znany z ekstraklasowych boisk - Marcin Listkowski. Jagiellonia odpowiedziała w miarę szybko. W 32. minucie wyrównującego gola strzelił Marcin Pigiel.

W drugiej odsłonie ponownie na prowadzenie wyszli zawodnicy Pogoni. Tuż po przerwie bramkę dla Portowców zdobył Gracjan Jaroch. Białostoczanie dążyli do wyrównania i ta sztuka udała się w 72. minucie gry. Dośrodkowanie Olszewskiego wykorzystał Rafał Kiczuk. Końcówka pojedynku należała do piłkarzy z Podlasia, ale rezultat nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Rewanżowy mecz Jagiellonii z drużyną Pogoni Szczecin odbędzie się w najbliższą niedzielę (29.05) o godz. 16.00. Spotkanie rozegrane zostanie na głównej płycie Stadionu Miejskiego. Wstęp jest bezpłatny.

Młodzieżowy mistrz Polski wywalczy prawo gry do reprezentowania Polski w UEFA Youth League (młodzieżowej Ligi Mistrzów).