Czykier z rekordem, Andrejczyk ze złotem. Mistrzostwa Polski dobiegły końca

2022.06.11 19:24
Podczas trzeciego dnia 98. PZLA Mistrzostw Polski największe brawa zebrał Damian Czykier. Białostoczanin w biegu na 110 m przez płotki pobił bowiem rekord kraju, który od 2013 r. należał do Artura Nogi.
Fot: Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl

13.25 s - taki czas w finale biegu na 110 m przez płotki osiągnął w Suwałkach, podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski, Damian Czykier. Przedstawiciel Podlasia Białystok nie tylko zdobył złoty medal, ale także wykręcił nowy rekord kraju. Poprzedni wynosił 13.26 s, a jego autorem był Artur Noga. Za zawodnikiem ze stolicy Podlasia uplasowali się Jakub Szymański (13.50 s) oraz Jakub Bujak (13.96 s).

- Cieszę się, że ten wynik padł tutaj w województwie podlaskim. Kiedy usłyszałem doping kibiców po zapowiedzi spikera przed biegiem, wiedziałem, że będzie dobrze - powiedział po swym fenomenalnym starcie Czykier.

W sobotę (11.06) złoty krążek wywalczyła też Maria Andrejczyk. Mistrzowski tytuł dla srebrnej medalistki z Tokio z pewnością smakuje wyjątkowo, gdyż zdobyty on został przed własną publicznością, aczkolwiek rezultat Andrejczyk na kolana nie rzuca. 26-latka posłała oszczep na dystans 57.53 m. Kolejna była Karolina Bołdysz (55.23 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Klaudia Regin (53.78 m).

Ostatniego dnia mistrzostw po medale sięgnęli też inni lekkoatleci z naszego regionu. W konkursie skoku wzwyż mężczyzn 3. miejsce zajął Sebastian Moszczyński (2,12 m - KS Podlasie Białystok), a ponadto krążek koloru brązowego zawisł na szyi Piotra Lebiody (LUKS Hańcza Suwałki), który to zmagania oszczepników zakończył z wynikiem 78.01 m. Najlepszy był Marcin Krukowski (80.44 m).