Dali kibicom wspaniały prezent. Trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów pokonany

2024.03.30 09:47
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki ograli na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Biało-Niebiescy zwyciężyli z dziewięciokrotnym mistrzem Polski i trzykrotnym triumfatorem Ligi Mistrzów 3:1.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki przed 28. kolejką PlusLigi jeszcze nigdy nie pokonał ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ale taki stan rzeczy jest już historią. W piątkowy (29.03) wieczór Biało-Niebiescy wygrali bowiem z utytułowanym rywalem 3:1 i tym samym sprawili swym kibicom świetny, świąteczny prezent.

Należy zauważyć, że delegacyjna potyczka nie rozpoczęła się dla podopiecznych Dominika Kwapisiewicza udanie, gdyż gospodarze w inauguracyjnym secie łatwo rozbili Ślepsk 25:16. Później suwalczanie wyraźnie poprawili jednak swą grę i to oni zaczęli na parkiecie dominować. W drugim i trzecim secie podlaski zespół triumfował do 21, a w kolejnej odsłonie meczu Biało-Niebiescy zwyciężyli 25:23, dzięki czemu trzy punkty powędrowały na konto gości. Starcie skutecznym atakiem zakończył Bartosz Filipiak, natomiast tytuł MVP zgarnął Ziga Stern.

W następnej kolejce siatkarskiej PlusLigi 12. w tabeli Ślepsk zagra u siebie z 7. Stalą Nysa. Pojedynek ten zaplanowano na najbliższy wtorek (2.04).