Dojlidy w końcu się przełamały. Jest nadzieja na lepsze jutro

2018.02.02 09:50
Dojlidy Wschodzący Białystok pokonały w czwartkowy (1.02) wieczór Morliny Ostróda 3:0 i wykonały duży krok w kierunku utrzymania się w Lotto Superlidze tenisa stołowego.

Można rzec - nareszcie. Po trzynastu ligowych meczach bez pełnej zdobyczy punktowej Dojlidy Wschodzący Białystok w końcu odniosły triumf za trzy oczka. Domowa wygrana nad Morlinami przerwała także serię ośmiu porażek z rzędu, która przytrafiła się podlaskiemu zespołowi. Wang Zeng Yi i spółka na zwycięstwo czekali już bowiem ponad dwa miesiące.

- Cieszę się, że pokazaliśmy lwi pazur, bo ta wygrana jest bardzo cenna. Doskoczyliśmy do reszty stawki i utrzymanie się nie jest tylko matematycznym rozważaniem, a realną szansą - mówi Piotr Anchim, menedżer białostockiego klubu.

Mimo wyniku 3:0, mecz z ekipą z Ostródy nie należał do łatwych. Kibice zgromadzeni w hali Zespołu Szkół Rolniczych musieli przez większość starcia mocno zaciskać kciuki, bo pewne zwycięstwo odniósł tylko rozpoczynający batalię Paweł Platonow, który 3:1 pokonał Bartosza Sucha. Yongyin Li i Wang Zeng Yi musieli już się napocić zdecydowanie bardziej, by móc unieść ręce w geście triumfu. Obaj stoczyli pięciosetowe pojedynki zakończone happy endem.

Kolejny rywalem białostoczan będzie Spójnia Warszawa. Mecz rozegrany zostanie w drugiej połowie lutego w stolicy Podlasia.