Drugie miejsce Podlasia Białystok na DMP. Diamentowa liga: Podium Lićwinko i Nowickiego

2016.05.29 16:16
Wczoraj (28.05) w stolicy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Udany start zaliczył team Podlasia Białystok.
Fot: KS Podlasie Białystok

Zespół z Białegostoku uplasował się na drugim miejscu (108 punktów). Pierwsza lokata przypadła drużynie AZS AWF Wrocław (114,5 punktów), a trzecią pozycję zajęli reprezentanci AZS AWF Kraków (106 punktów)

Warto zaznaczyć, że świetnie na zawodach w Warszawie wypadła Paulina Mikiewicz-Łapińska, która zajęła pierwsze miejsce w biegu na 800 metrów, uzyskując jednocześnie najlepszy wynik w sezonie - 2:05,03. Bieg na 110 metrów przez płotki wygrał Damian Czykier, który uzyskał czas 13,74 s i potwierdził tym samym minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie. W pchnięciu kulą pierwszą lokatę zajął wypożyczony do białostockiego klubu - Konrad Bukowiecki (20,44 m).

W amerykańskim Eugene na mitingu Diamentowej Ligi trzecie miejsce w skoku wzwyż zajęła Kamila Lićwinko. Zawodniczka Podlasia Białystok pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 192 cm. Taki rezultat daje kwalifikację na mistrzostwa Europy, do minimum na igrzyska olimpijskie zabrakło 1 cm.

Również trzecie miejsce zajął Wojciech Nowicki. W konkursie rzutu młotem białostoczanin uzyskał odległość 76,86 m (minimum olimpijskie 77 m). Zawody wygrał Paweł Fajdek - 80,28 m.