Efektowna wygrana Jagiellonii

2012.03.23 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Widzew Łódź 4:1 (2:1). Goście kończyli ten mecz w dziewiątkę. Hachem Abbes i Dudu Paraiba obejrzeli czerwone kartki za faule, po których sędzia dyktował rzuty karne dla białostoczan. Dwie "jedenastki" pewnie wykorzystał Tomasz Frankowski, po jednym trafieniu dorzucili Thiago Cionek i Maciej Makuszewski. Bramkę dla gości zdobył Mehdi Ben Dhifallah.
Fot: jagiellonia.pl
Jagiellonia wysoko pokonała Widzew

Widzew mógł objąć prowadzenie już w 3. minucie gry. Przemysław Oziębała znalazł się w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim. Bramkarz Jagi obronił strzał zawodnika gości, a dobitka Dhifallaha była minimalnie niecelna. Gospodarze odpowiedzieli w 10. minucie. Po uderzeniu Niki Dżalamidze głową zmierzająca do bramki piłkę odbił Maciej Mielcarz.

W 20. minucie Hachem Abbes sfaulował w polu karnym Macieja Makuszewskiego i arbiter odgwizdał rzut karny. Dodatkowo zawodnik Widzewa został ukarany czerwoną kartką. Do "jedenastki" podszedł Tomasz Frankowski i pewnie pokonał Mielcarza. Osiem minut później Widzew wyrównał. Tomasz Porębski poślizgnął się w narożniku pola karnego. Piłkę przejął Oziebała i podał do Dhifallaha, który płaskim strzałem pokonał Sandomierskiego. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Jagiellonii. W 41. minucie Thiago Cionek pokonał bramkarza z Łodzi i białostoczanie schodzili na przerwę prowadząc 2:1.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy wymieniali kilkanaście podań. W 61. minucie na bramkę Jagiellonii groźnie strzelał Łukasz Broź. Sandomierski był jednak na posterunku. W 64. minucie prowadzący zawody Paweł Gil odgwizdał drugi rzut karny dla białostoczan. W polu karnym Duda Paraiba faulował Tomasza Kupisza, za co obejrzał drugą, a konsekwencji czerwoną kartkę. Kolejną "jedenastkę" na bramkę zamienił Frankowski. Minęło zaledwie siedem minut, a prowadzenie podwyższył Maciej Makuszewski. W 79. minucie z szesnastego metra uderzał Kupisz. Maciej Mielcarz nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później Grzegorz Rasiak pokonał bramkarza Widzewa, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Obie drużyny nie stworzyły więcej dogodnych okazji i mecz zakończył się wygraną Jagiellonii 4:1 (2:1).

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 4:1 (2:1).
Bramki:
Frankowski 22. (k), 65. (k), Cionek 41., Makuszewski 72. - Dhifallah 28.

Jagiellonia Białystok: 12. Grzegorz Sandomierski - 17. Alexis Norambuena, 24. Tomasz Porębski, 15. Thiago Cionek, 16. Luka Pejović - 8. Tomasz Kupisz, 22. Rafał Grzyb (77, 26. Jan Pawłowski), 5. Tomasz Bandrowski, 7. Maciej Makuszewski, 11. Nika Dżalamidze (63, 10. Marcin Burkhardt) - 21. Tomasz Frankowski (73, 47. Grzegorz Rasiak).

Widzew Łódź: 13. Maciej Mielcarz - 28. Łukasz Broź, 4. Ugochukwu Ukah, 30. Hachem Abbes, 33. Dudu Paraíba - 14. Krzysztof Ostrowski, 18. Mindaugas Panka (46, 34. Jakub Bartkowski), 8. Princewill Okachi, 17. Mariusz Rybicki (37, 27. Sebastian Duda), 20. Przemysław Oziębała - 24. Mehdi Ben Dhifallah (70, 25. Piotr Mroziński).

Żółte kartki: Cionek, Porębski, Pawłowski (Jagiellonia), Broź, Dudu Paraíba, Mielcarz, Oziębała (Widzew).

Czerwone kartki: Hachem Abbes (20. minuta, Widzew, za faul), Dudu Paraíba (65. minuta, Widzew, za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 4217.