538 osób online

Festiwal Inny Wymiar

dodane dnia: 2013-07-18 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Festiwal Inny Wymiar
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2013-09-25 - 2013-09-29
Festiwal INNY WYMIAR odbędzie się w tym roku już po raz szósty, jednak po raz pierwszy w ramach projektu Wschód Kultury.
Jego głównym organizatorem i koordynatorem jest od samego początku Białostocki Ośrodek Kultury, ale tegoroczna edycja odbędzie się przy współudziale ponad 20 podmiotów.

Festiwal potrwa od 25 do 29 września, program imprezy został podzielony na sześć obszarów tematycznych: Inny Wymiar Muzyki, Inny Wymiar Teatru i Tańca, Inny Wymiar Sztuki, Inny Wymiar Filmu, Inny Wymiar Mody oraz Inny Wymiar Społeczności.

PROGRAM FESTIWALU Wschód Kultury/Inny Wymiar

25 września, środa

godz. 18.00
Sztuka islamu – wykład prof. Andrzej Saramowicza (Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Legionowa 2)
Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich

godz. 20.00
Krabat – spektakl (Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1)
Organizatorzy: Grupa Coincidentia + Figurentheater Wilde&Vogel + Florian Feisel
(obowiązują wejściówki, więcej: www.btl.bialystok.pl)

godz. 21.47
Taxi-Podlasie – spektakl (zbiórka na parkingu przy Białostockim Teatrze Lalek, ul. Kalinowskiego 1)
Organizatorzy: Stowarzyszenie Artystyczne KOLEGTYW i Białostocki Teatr Lalek
(obowiązują wejściówki, więcej: www.btl.bialystok.pl)

26 września, czwartek

godz. 16.00
Tatarzy a muzułmanie w Polsce – debata (Wydział Socjologiczno-Historyczny Uniwersytetu w Białymstoku, Plac Uniwersytecki 1)
Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich

godz. 17.00
Jaśniepanienka – spektakl (Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1)
Organizator: Białostocki Teatr Lalek
(obowiązują wejściówki, więcej: www.btl.bialystok.pl)

godz. 18.00
Oj dawno, dawno... Białoruskie historie z Podlasia – spektakl (Kawiarnia Fama – Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5)
Organizatorzy: Stowarzyszenie AB-BA, Opera i Filharmonia Podlaska

godz. 18.00
Spotkanie autorskie i dyskusja z artystami rezydentami z Gruzji, Ukrainy i Białorusi (Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2)
Organizator: Galeria Arsenał

godz. 19.00
Uroda życia - Grupa Przejściowa i goście – spektakl (Hala Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, ul. Sosnowskiego 11)
Organizatorzy: Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, Białostocki Ośrodek Kultury

godz. 20.30
przegląd filmowy „Sąsiedzi” - film „Khamelesz” (kawiarnia Fama – Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5)
Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK

27 września, piątek

godz. 17.00
Tatar na słodko – warsztaty kulinarne Dżennety Bogdanowicz (Kawiarnia Fama – Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5)
Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich

godz. 17.00
Wszyscy święci. Zabłudowski cud – spektakl (Teatr Wierszalin – Supraśl, ul. Kościelna 4, wyjazd autokarem spod kina Forum o godz. 16.00, ul. Legionowa 5)
Organizator: Teatr Wierszalin
(obowiązują wejściówki, rezerwacja miejsc: tel. 85 710 88 45)

godz. 18.00
Inny Wymiar – wspólna historia – prezentacja zbiorów Muzeum Podlaskiego (Muzeum Podlaskie – Ratusz, Rynek Kościuszki 10)
Organizator: Muzeum Podlaskie

godz. 18.00
Miejsca. Laureaci Nagrody im. K. Malewicza. Alevtina Kakhidze, Stas Wolyazlovski, Zhanna Kadyrowa – wernisaż wystawy (Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, wejście od ul. Świętojańskiej)
Organizator: Podlaskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pieknych
Partnerzy: Galeria Arsenał w Białymstoku, Instytut Polski w Kijowie

godz. 18.00
Dźwiękowe krajobrazy Wschodu (Listening East) - koncert Martyny Poznańskiej (Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19)
Organizator: Centrum im. Ludwika Zamenhofa

godz. 19.00
Majtki – prapremiera spektaklu (Teatr TrzyRzecze, ul. Młynowa 19)
Organizator: Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej
(obowiązują wejściówki, informacje: www.trzyrzecze.pl)

godz. 20.00
Troitsa – koncert (kino Forum – Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5)
Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
(obowiązują wejściówki, informacje: www.bok.bialystok.pl)

28 września, sobota

godz. 10.00
Historia podlaskich Tatarów – wyjazd do Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Bohonikach (wyjazd autokarem spod kina Forum, ul. Legionowa 5)
Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich

godz. 10.00
Wyrwa w pamięci – finał ogólnopolskiego konkursu na graffiti (Węglowa, Magazyn nr 5, ul. Węglowa 8)
Organizator: Muzeum Wojska w Białymstoku

godz. 11.00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie laureatów Nagrody im. K. Malewicza oraz prezentacja dokumentacji multimedialnej z rezydencji (Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, wejście od ul. Świętojańskiej)
Organizatorzy: Galeria Arsenał, Podlaskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych

godz. 12.00
Wyrwa w pamięci – warsztaty kreatywnej pracy nad pamięcią historyczną (Węglowa, Magazyn nr 5, ul. Węglowa 8)
Organizator: Muzeum Wojska w Białymstoku

godz. 14.00
Białostocki Szlak Kobiet – spacer (zbiórka pod bramą zegarową Pałacu Branickich)
Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich

godz. 15.00
Zmysły – spektakl (Rynek Kościuszki)
Organizatorzy: Teatr A3, Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka

godz. 16.00
Przekroczyć granice/Ogrody Sztuk – film dokumentalny „Olmany”, spektakl „Olmany Interludium”, spotkanie z Maksimem Żbankovem i Jagną Knittel (Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1)
Organizator: Opera i Filharmonia Podlaska

godz. 17.00
Inny Wymiar Mody – pokazy mody (Hala Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, ul. Sosnowskiego 11)
Organizator: Stowarzyszenie na rzecz Muzeum Mody i Tekstyliów ITE

godz. 17.30
Majtki – spektakl (Teatr TrzyRzecze, ul. Młynowa 19)
Organizator: Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej
(obowiązują wejściówki, informacje: www.trzyrzecze.pl)

godz. 19.00
Todar i Czeremszyna, Alina Orlova – koncert (kino Forum – Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5)
Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
(obowiązują wejściówki, informacje: www.bok.bialystok.pl)

godz. 19.00
Przekroczyć granice/Opera „Pimpinone” + działanie artystyczne Alesia Puszkina (Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1)
Organizator: Opera i Filharmonia Podlaska

godz. 20.00
Taste The East, czyli Original Source Up To Date After-Party (Węglowa, Magazyn nr 10, ul. Węglowa 8)
Organizator: Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne

29 września, niedziela

godz. 13.00
Znikające miejsca i ludzie – spacer (zbiórka pod Urzędem Marszałkowskim {byłe pogotowie}, ul. Poleska 89)
Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich

godz. 15.00
Fischerle + Musa Czachorowski „Mniej niż 40 opowieści” – koncert muzyczny na głos i elektronikę (kawiarnia Fama – Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5)
Organizatorzy: Galeria Sleńdzińskich, Białostocki Ośrodek Kultury, Związek Tatarów RP

godz. 16.00
Wileńskimi uliczkami – spotkanie z Mistrzem z Wilna (Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Waryńskiego 24a)
Organizator: Galeria im. Sleńdzińskich

godz. 16.00
Majtki – spektakl (Teatr TrzyRzecze, ul. Młynowa 19)
Organizator: Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej
(obowiązują wejściówki, informacje: www.trzyrzecze.pl)

godz. 17.30
Kapela ze Wsi Warszawa i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej – koncert (Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1)
Organizator: Opera i Filharmonia Podlaska

godz. 19.00
przegląd filmowy „Sąsiedzi” – Juno Reactor live do filmu „Barwy granatu” w reż. Siergieja Paradżanowa (kino Forum – Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5)
Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
(obowiązują wejściówki, informacje: www.bok.bialystok.pl)

godz. 19.30
Słońce na wschodzie, na zachodzie księżyc – Sen o nocy letniej - spektakl-parada (start: plac między Białostockim Teatrem Lalek, ul. Kalinowskiego 1, a Opera i Filharmonią Podlaską, ul. Odeska 1)
Organizatorzy: Teatr A3, Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka, Białostocki Ośrodek Kultury

godz. 20.30
Antyhona – spektakl (Plac Jana Pawła II, przed Katedrą)
Organizatorzy: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Fundacja Villa Sokrates

Tło festiwalu stanowić będzie Akcja „Wlepka” Stowarzyszenia Fabryka Bestsellerów.
Na wszystkie imprezy wstęp wolny, ze względów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowe Centrum Kultury
Miasto Białystok
Miasto Lublin
Miasto Rzeszów

Wschód Kultury to wyjątkowa forma współpracy kulturalnej miast Polski Wschodniej z krajami Partnerstwa Wschodniego. Po raz pierwszy na taką skalę trzy miasta: Białystok, Lublin, Rzeszów odkrywają nowe możliwości współdziałania środowisk na rzecz obiegu kultury ponad granicami, wymiany artystycznej i kulturalnej, mobilności artystów i dzieł. Program artystyczny opiera się przede wszystkim na inicjatywach lokalnych operatorów kultury i artystów, wymianie projektów artystycznych między miastami, a także wspólnych projektach realizowanych z artystami z krajów Partnerstwa Wschodniego.

Patronat medialny
Polskie Radio
Telewizja Polska
Polska Agencja Prasowa
Polskie Radio Białystok
TVP Białystok
Portal Miejski BiałystokOnline
Kurier Poranny
Miejsce imprezy
Białystok

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2020 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.