Futsal. 1/16 HPP: Elhurt-Elmet Helios Białystok gra dalej!

2016.01.09 00:00
Elhurt-Elmet Helios Białystok podtrzymuje dobrą formę z pierwszej części sezonu. Dziś (9.01) piłkarze z Podlasia pokonali 3:2 po dogrywce Constract Lubawa i wywalczyli awans do 1/8 Halowego Pucharu Polski.
Fot: Elhurt-Elmet Helios

Mecz był bardzo wyrównany, a obie ekipy miały swoje okazje do zdobycia bramki. W regulaminowym czasie gry żadna z drużyn nie potrafiła pokonać dobrze spisujących się w tym meczu bramkarzy i po 40 minutach było 0:0.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której lepiej spisali się białostoczanie. Podopieczni Tomasza Koniczka prowadzili już 2:0 i wydawało się, że awans jest już niemal pewny. Niestety goście zdobyli kontaktowego gola i zrobiło się nerwowo. Helios wykorzystał stratę rywali i Budźko trafił z daleka do pustej bramki.

Tuż przed końcem spotkania Constract strzelił drugiego gola, ale wynik nie uległ już zmianie i to gracze z Białegostoku cieszyli się z awansu do dalszej fazy rozgrywkowej.

W 1/8 HPP Elhurt-Elmet zmierzy się w Gliwicach z GAF Omega. Spotkanie odbędzie się w pierwszy weekend lutego (6-7.02).

Elhurt-Elmet Helios Białystok - KS Constract Lubawa 3:2 pd.
Bramki: Łuckiewicz 45, Siuchno 47, Budźko 50 - Diemishev 49, Jarzembowski 50

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Pieciul, Grabowski – Budźko, Stefanowicz, Butkiewicz, Borowik, Siuchno, Dłuski, Charkiewicz, A. Niegowski, K. Niegowski, Łuckiewicz (C), Andzielewicz, Wiszowaty.

KS Constract Lubawa: Kamiński, Lewalski – Sass (C), Jarzembowski, Diemishev, Mederski, Grubalski, Ossowski, Sadowski, Śmigielski, Szulc, Wolski.

Żółte kartki: Charkiewicz - Sass, Mederski, Szulc, Diemishev.