Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok [RELACJA LIVE]

2013.03.03 00:00
Jagiellonia Białystok w meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy grała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Żółto-czerwoni pokonali gospodarzy 2:1 (2:0).
Fot: jagiellonia.net

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2). Bramki: Przybylski 81 - Quintana 10, Dźwigała 30.

Górnik Zabrze: 28. Łukasz Skorupski - 24. Michael Bemben (51, 15. Grzegorz Bonin), 26. Adam Danch, 5. Oleksand Szeweluchin, 22. Seweryn Gancarczyk - 17. Paweł Olkowski, 29. Krzysztof Mączyński, 19. Mariusz Przybylski, 23. Tomasz Zahorski - 6. Aleksander Kwiek (6, 7. Sergiej Mosznikow) - 89. Wojciech Łuczak(79, 38. Bartosz Iwan).

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 17. Alexis Norambuena (62, 2. Filip Modelski), 19. Ugochukwu Ukah, 14. Adam Dźwigała, 18. Ľuboš Hanzel - 8. Tomasz Kupisz, 22. Rafał Grzyb, 5. Tomasz Bandrowski, 99. Dani Quintana - 6. Dawid Plizga (90, 25. Michał Fidziukiewicz) - 7. Euzebiusz Smolarek (79, 77. Min Kyun Kim).

Żółte kartki: Zahorski, Danch, Przybylski (Górnik), Hanzel, Słowik (Jagiellonia).

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 3000.

Pierwsza połowa

1. minuta - Plizga ze Smolarkiem zaczynają mecz

2. minuta - Plizga podaje wzdłuż bramki, ale Kupisz nie dochodzi do futbolówki

10. minuta - Jaga wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Dani Quintana. Hiszpan przeprowadził rajd środkiem boiska i uderzył zza pola karnego. Piłka odbiła się od Dancha i zmyliła Skorupskiego

13. minuta - Z dystansu uderza Plizga. Niestety niecelnie

14. minuta - Ponowna próba Plizgi. Efekt ten sam jak wyżej

18. minuta - Kupisz w pojedynku z Danchem. Zawodnik Górnika górą i piłka w rękach Skorupskiego

21. minuta - Zahorski ukarany żółtą kartką za nakładkę

24. minuta - Znów błysnął Quintana. Pomocnik Jagi wpadł w pole karne i oddał strzał. Na posterunku był jednak Skorupski

26. minuta - Piłka w bramce Jagiellonii, ale na spalonym był Łuczak i arbiter nie uznaje gola

28. minuta - Plizga dośrodkowuje w pole karne. Smolarek fauluje Skorupskiego i rzut wolny dla Górnika

30. minuta - Gol dla Jagiellonii. Dośrodkowanie Plizgi. W polu karnym głową uderza Dźwigała, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki.

35. minuta - Smolarek w sytuacji sam na sam ze Skorupskim. Golkiper Górnika wygrywa pojedynek

37. minuta - Bardzo dobra interwencja Słowika po uderzeniu Kwieka

40. minuta - Danch ukarany żółtą kartką za faul na Kupiszu

41. minuta - Hanzel fauluje Olkowskiego i ogląda żółty kartonik

43. minuta - Zablokowany strzał Quintany

Druga połowa

46. minuta - Obie drużyny bez zmian

48. minuta - Dośrodkowanie Gancarczyka. Słowik wybija na rzut rożny

51. minuta - Zmiana w Górniku. Bonin za Bembena

56. minuta - Żółta kartka dla Przybylskiego za faul na Grzybie

59. minuta - Uderzenie z dystansu Bonina. Na rzut rożny wybija Słowik

60.minuta - Uraz Norambueny. Jagiellonia gra w osłabieniu

62. minuta - Modelski pojawia się w miejsce kontuzjowanego Norambueny

64. minuta - Niecelny strzał z dystansu Grzyba

68. minuta - Zmiana w zespole Górnika. Mosznikow zastępuje Kwieka

69. minuta - Gorąco w polu karnym Jagi. Sytuację wyjaśnia ofiarną interwencją Qiuntana

72. minuta - W sytuacji sam na sam z golkiperem Jagi znajduje się Mosnikow. Zawodnik Górnika przerzuca piłkę nad interweniującym Słowikiem. Zmierzającą do bramki futbolówkę wybija Dźwigała. BRAWO!

77. minuta - Strzał Plizgi. Na posterunku Skorupski

79. minuta - Zmiany w Górniku i Jagiellonii. Iwan wchodzi za Łuczaka, Smolarka zmienia Kim

81. minuta - Gol dla Górnika. Przybylski strzałem z dystansu zdobywa kontaktową bramkę

90. minuta - Sędzia dolicza cztery minuty

91. minuta - Zmiana w Jadze. Plizgę zastępuje Fidziukiewicz

94. minuta - Strzał Bonina broni Słowik

95. minuta - Żółta kartka dla Słowika za opóźnianie gry