Hit w Niecieczy rozczarował. Jagiellonia traci fotel lidera

2016.10.16 14:49
Bezbramkowym remisem zakończyło się dzisiejsze starcie Bruk-Betu Termalica Nieciecza z Jagiellonią Białystok. Swój mecz dwa dni wcześniej wygrała Lechia i to ona, po 12 kolejkach, jest liderem rozgrywek.

Szlagier kolejki, który miał miejsce w Niecieczy, kompletnie rozczarował. Obie ekipy nie potrafiły stworzyć sobie dogodnych okazji do strzelenia gola, co sprawiło, że zarówno Kelemen, jak i Pilarz nie mieli w tym meczu zbyt wiele roboty.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Bruk-Bet Termalica kilkukrotnie oddawała strzały, ale praktycznie wszystko lądowało wokół bramki strzeżonej przez golkipera Jagiellonii. Żółto-Czerwoni obudzili się dopiero w ostatnich minutach, ale również oni nie potrafili skierować futbolówki do siatki.

Druga odsłona gry rozpoczęła się od ataków z jednej i drugiej strony, ale sił i animuszu piłkarzom starczyło jedynie na kwadrans. Później gra przeniosła się do środkowej strefy boiska i tam toczyła się do końca meczu. W ostatnich minutach swoją szansę, podobnie jak przed dwoma tygodniami z Pogonią, miała Jaga, ale znów nie udało się dobić rywala. Tym razem w doskonałej sytuacji pomylił się Szymański.

Starcie Jagiellonii z zespołem z Niecieczy miało być najciekawszym meczem kolejki, a wraz ze spotkaniem Górnika Łęczna z Arką Gdynia będzie kandydować do miana najgorszego w tej serii gier. Podział punktów oznacza, że podopieczni Michała Probierza osuwają się w ligowej tabeli na miejsce drugie. Fotel lidera przejmuje Lechia Gdańsk.

Następnym rywalem Żółto-Czerwonych będzie kolejna wymagająca drużyna - Zagłębie Lubin. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę (23.10) przy ul. Słonecznej.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok 0:0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Sitya Guilherme - Dalibor Pleva, Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanovic (85. Dawid Nowak), Bartłomiej Babiarz (74. Martin Juhar), Roman Gergel - Vladislavs Gutkovskis (67. Wojciech Kędziora)

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Piotr Tomasik, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Łukasz Burliga - Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev, Taras Romanczuk (81. Damian Szymański), Jacek Góralski, Fiodor Cernych - Karol Świderski (61. Rafał Grzyb)

Zapis relacja live:

II połowa

90+3 - Tak jak przed dwoma tygodniami z Pogonią, tak i teraz w ostatnich sekundach piłkę meczową miała Jagiellonia. Znów jednak nie udało się dobić rywali. Tym razem doskonałą okazję zmarnował Szymański. Spotkanie zakończyło się ostatecznie bezbramkowym remisem i nie bójmy się tego powiedzieć - rozczarowało. Za chwilę podsumowanie meczu.

90+2 - Ręką zagrał piłkę Łukasz Burliga. Było to celowe, za co powinien opuścić boisko, gdyż wcześniej miał już na swoim koncie jedno żółtko.

90. - Sędzia doliczył do drugiej połowy 3 minuty.

88. - To nie koniec festiwalu żółtych kartoników. Groźną kontrę Jagi przerwał Putiwcew i właśnie za to otrzymał karę.

87. - Kolejny piłkarz ukarany żółtą kartką. Tym razem jest to Łukasz Burliga.

85. - Za Jovanovicia na placu gry pojawia się Dawid Nowak. Tak, ten Dawid Nowak, który przez długi czas pauzował za stosowanie dopingu.

83. - Dośrodkowanie Grzyba łapie Pilarz.

81. - Zmiana w Jadze. Za Romanczuka wszedł Szymański.

80. - Gergel w ostatnich minutach prosił się o żółtą kartę i właśnie ją otrzymał.

79. - Z bardzo dużej odległości uderzył na bramkę Pilarza Frankowski, ale strzał ten nie mógł przynieść efektu.

78. - Tempo meczu zdecydowanie spadło.

77. - Dobrze ze stojącej piłki dośrodkował Vassiljev, ale obrońcy z Niecieczy nie dali się zaskoczyć. Po chwili płaskie podanie Burligi również wybite.

74. - Druga zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Babiarz, wchodzi Juhar.

72. - Żółtko dla Mateusza Kupczaka za faul na Vassiljevie.

70. - Przed polem karnym Jagi poczarował Jovanović, ale jego dośrodkowanie wybijają na rzut rożny Jagiellończycy.

68. - Gutkovskisa zmienia Wojciech Kędziora. Piłkarz, który nie bardzo orientuje się, co to jest gra fair play.

67. - Z rzutu wolnego, wprost w mur, huknął Vassiljev.

66. - Żółta kartka dla Jovanovicia.

65. - A jednak kapitan Jagiellonii pozostał na pozycji Świderskiego. Będzie grał na prawej pomocy.

61. - Zmiana w Jagiellonii. Za Świderskiego wchodzi Rafał Grzyb. Będzie miał za zadanie poukładanie gry białostockiego zespołu w środku pola.

60. - O dużym szczęściu może mówić teraz Jaga. Futbolówkę z prawej strony dośrodkował Pleva, a strzał głową oddał Gergel. Pomylił się minimalnie.

57. - Gdyby nie interwencja Gutiego, mogłoby być 1:0 dla gospodarzy. Wybicie piłki głową obrońcy Żółto-Czerwonych nie pozwoliło jednak na idealną okazję do gola dla jednego z przeciwników.

55. - Było blisko gola dla gości z Białegostoku. Piłkę z autu wyrzucił w pole karne rywali Tomasik, tę wybili obrońcy, ale zgarnął ją przed 16-stką Świderski, który oddał strzał. Uderzenie odbiło się jeszcze w gąszczu nóg od kilku piłkarzy, ale na posterunku był Pilarz.

52. - Po raz kolejny strzelał Gutkovskis i znów niecelnie. Oby do końca meczu miał on problemy z ustawieniem celownika. W drugiej połowie na razie akcja za akcję.

51. - Żółtą kartką ukarany Świderski.

50. - Dobra akcja Jagi. Piłkę rozprowadziła dwójka Vassiljev-Świderski, po czym futbolówkę w polu karnym otrzymał Cernych. Otoczony trzema defensorami nie zdołał się jednak odwrócić, by oddać strzał.

48. - Dwukrotnie w pierwszych minutach drugiej połowy lewą stroną szarżowali piłkarze Jagi, ale obie akcje zakończyły się na dośrodkowaniach, które wybili obrońcy gospodarzy. Po chwili groźną kontrę wyprowadziły "Słonie" z Niecieczy, ale ostatecznie piłka opuściła plac gry i od bramki zaczął Kelemen.

46. - Zaczynamy kolejne 45 minut. Przy piłce Jagiellonia.

I połowa

45. - Koniec pierwszej połowy. Ostatnie minuty zdecydowanie na korzyść zespołu z Białegostoku. Oby to był dobry prognostyk przed drugą odsłoną meczu. Wracamy za kwadrans.

40. - W końcu zaatakowali Żółto-Czerwoni. Piłkę do Cernycha zagrał Świderski, Litwin obrócił się w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. Chwilę później rzut rożny dla Jagi i przed doskonałą okazją do gola stanął Burliga. Źle jednak trafił w piłkę głową i wciąż rezultat nie ulega zmianie. To była setka, takie okazje należy wykorzystywać.

37. - Źle wygląda dzisiejsza gra podopiecznych Michała Probierza. Ponownie lewą stroną atakowali gospodarze, ale zawiodło ostatnie podanie.

34. - Drużyna z Niecieczy zamknęła Jagiellonię we własnym polu karnym, ale seria dośrodkowań nie przyniosła żadnych rezultatów.

33. - Cała linia ofensywna Jagi na razie kompletnie niewidoczna. Czekamy na błysk geniuszu Konstantina Vassiljeva.

30. - Już od dłuższego czasu Jagiellonia ma problemy ze stworzeniem sobie sytuacji bramkowej. Na razie zdecydowanie przeważają gospodarze.

28. - Stały fragment gry próbował wykorzystać Putiwcew, ale piłka, uderzając w mur, spowolniła i Marian Kelemen nie miał problemów z jej złapaniem.

27. - Faul na 20. metrze popełnił Romanczuk. Bruk-Bet Termalica przed doskonałą okazją na gola.

25. - I ponownie gospodarze. Dośrodkowanie "Słoni" niefortunnie przedłużył jeden z zawodników Jagi i Fryc znalazł się w dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Na szczęście uderzył tuż nad bramką Kelemena.

23. - Akcję przeprowadzoną lewą stronę strzałem zakończył Gergel. Przy uderzeniu pomylił się jednak o kilka metrów.

21. - Dobrze akcję rozprowadzili Żółto-Czerwoni, ale w kluczowym momencie futbolówkę niedokładnie zagrał Góralski.

18. - Żółtą kartką ukarany Jacek Góralski. Niektórzy arbitrzy mogliby za ten faul wyciągnąć kartonik w kolorze czerwonym. Defensywny pomocnik Jagi musi teraz bardzo uważać.

16. - Groźnie lewą stroną przedarł się Jovanović, ale dośrodkował bardzo niedokładnie. Wciąż 0:0.

15. - Gra przeniosła się do środkowej części boiska. Ostatnie minuty zdecydowanie spokojniejsze.

10. - Tym razem z dystansu strzelał Romanczuk, ale efekt podobny jak przed chwilą. Pierwsze 10 minut ze wskazaniem na gospodarzy.

8. - Z dystansu strzelał Vassiljev, ale miał trudną pozycję i uderzył bardzo niecelnie.

6. - Fatalna strata Cernycha mogła zakończyć się utratą bramki. Gutkovskis jednak znowu uderzył niecelnie, ale brakowało niewiele.

5. - Jagiellonia dużą ilością podań próbuje uspokoić grę.

2. - Ależ było blisko gola dla gospodarzy. Gutkovskis, po dośrodkowaniu, znalazł się tuż przed Marianem Kelemenem, ale na nasze szczęście chybił.

1. - Na trybunach komplet publiczności, na murawie komplet zawodników. Od środka boiska zaczęli gospodarze.

Przed meczem:

15.25 - Czy Wojciech Kędziora znów zademonstruje zdolności aktorskie? Czy Jagiellonia zdoła powrócić na fotel lidera? Odpowiedzi na te i na inne pytania poznamy za niespełna 2 godziny. Za chwilę startujemy.

15.20 - Michał Probierz w przedmeczowej wypowiedzi wyraził podziw odnośnie bazy treningowej Bruk-Betu Termaliki. Oby w czasie meczu trener rywali - Czesław Michniewicz - również był pełen podziwu. Oczywiście gry Jagiellonii.

15.15 - Dmytro Chomczenowski jednak nie zdążył się wyleczyć na mecz w Niecieczy. Dziwić może także obecność na ławce rezerwowych kapitana Jagiellonii - Rafała Grzyba.

15.00 - Dzisiejszy mecz posędziuje Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Prowadził on 12 spotkań Jagi. 5 zakończyło się zwycięstwem, 1 remisem, 6 porażką.

14.55 - Ławki rezerwowych prezentują się następująco:

Gospodarze: 1 Krzysztof Baran, 5 Sebastian Ziajka, 18 Pavol Stano, 20 Dawid Nowak, 24 Wojciech Kędziora, 96 Przemysław Szarek, 99 Martin Juhar

Goście: 96 Damian Węglarz, 13 Przemysław Mystkowski, 14 Marek Wasiluk, 18 Maciej Górski, 22 Rafał Grzyb, 23 Damian Szymański, 27 Patryk Klimala

14.50 - Oto jedenastki, w jakich zagrają dzisiaj gospodarze z Niecieczy i Jagiellonia Białystok:

Bruk-Bet Termalica: 80 Krzysztof Pilarz - 8 Patryk Fryc, 15 Kornel Osyra, 77 Artem Putiwcew, 22 Guilherme Sitya - 17 Dalibor Pleva, 6 Bartłomiej Babiarz, 25 Mateusz Kupczak, 28 Vlastimir Jovanović, 10 Roman Gergel - 21 Vladislavs Gutkovskis

Jagiellonia Białystok: 25 Marián Kelemen - 8 Łukasz Burliga, 17 Ivan Runje, 16 Guti, 77 Piotr Tomasik - 28 Karol Świderski, 4 Jacek Góralski, 6 Taras Romanczuk, 5 Konstantin Vassiljev, 21 Przemysław Frankowski - 10 Fedor Cernych.

14.45 - Witamy w niedzielne popołudnie na kolejnym spotkaniu Jagiellonii Białystok. Tym razem ekipa z Podlasia zmierzy się w Niecieczy z miejscowym Bruk-Betem, czyli z rewelacją rozgrywek, która depcze po piętach podopiecznym Michała Probierza w ligowej tabeli. Za chwilę wyjściowe składy obu ekip.