Dom

Hortensja na trzech poziomach

2024.04.17 06:49
Każdy, kto szuka czegoś wyjątkowego i posadzi tę hortensję bukietową w swoim ogrodzie, będzie zachwycony. Na pniu o długości 120-140 cm znajdują się 3 kule różnie kwitnących hortensji z kolekcji Petite Summer, zaszczepione jedna na drugiej.
Hortensja na trzech poziomach

Hortensja bukietowa z trzema różnymi odmianami na trzech różnych poziomach

Każdy, kto szuka czegoś wyjątkowego i posadzi tę hortensję bukietową w swoim ogrodzie, będzie zachwycony. Na pniu o długości 120-140 cm znajdują się 3 kule różnie kwitnących hortensji z kolekcji Petite® Summer, zaszczepione jedna na drugiej. W zestawie znajduje się Petite® Polestar z kwiatami od białych do różowych, Petite® Star ze zmianą koloru z jasnożółtego przez biały do ​​czerwonego oraz Petite® Cherry z kwiatami w czerwonawych odcieniach. Aby zachować kulisty kształt, na początku wiosny konieczne jest przycinanie.


Jak sprawić by hortensja kwitła?

Aby hortensja bukietowa cieszyła nasze oczy przez bardzo długo należy spełnić kilka warunków. Należą do nich stanowisko, gleba, woda, cięcie, nawożenie.
Najlepszym stanowiskiem dla hortensji jest gleba próchniczna i wilgotna. Hortensje lubią półcień i cień, w słońcu ich liście łatwo ulegają poparzeniu. Roślina ta jest wrażliwy na brak wody, niedobory prowadzą do szybkiego usychania liści i jej kwiatostanów, więc powinny mieć stale wilgotne podłoże. Należy je regularnie podlewać. Jeżeli będzie im brakowało wody, szczególnie na początku lata, kiedy tworzą się kwiatostany, skutkować to może słabszym kwitnieniem, a nawet jego brakiem.
Hortensja bukietowa kwitnie na pędach jednorocznych, dlatego wiosną należy ją przyciąć.
Aby pobudzić krzew do wzrostu i kwitnienia, należy zastosować nawożenie nawozem wieloskładnikowym.


Kiedy i jak długo kwitnie?

Hortensje kwitną zazwyczaj przez długi okres, który rozpoczyna się na wiosnę i trwa aż do późnej jesieni. Można przyjąć, iż hortensje kwitną od lipca do października. W tym czasie zmieniają swoją barwę od zielono-białych kwiatostanów po czysto białe, a póżniej przybierają kolor różowy. Następnie kwiatostany brązowieją, ale nie opadają.
Odmiany hortensji, warunki środowiskowe i właściwa pielęgnacja mogą wpływać na czas trwania kwitnienia, zazwyczaj oscylujący w granicach kilku miesięcy.

EGZOLAND radzi: Pamiętaj, że odpowiednia troska o hortensje, uwzględniająca jej potrzeby i warunki wzrostu, przyczyni się do pięknego i długotrwałego kwitnienia.


Zabezpieczenie na zimę

Hortensja bukietowa nie wymaga zabezpieczania przed zimą. Gatunek jest odporny na niskie temperatury, a wytwarzane dopiero latem pąki kwiatowe nie są narażone na uszkodzenia mrozowe, co może mieć miejsce u innych gatunków hortensji, kwitnących na pędach dwuletnich.


Przycinanie hortensji bukietowej

Hortensja bukietowa bardzo dobrze reaguje na przycinanie, dlatego warto ją ciąć.
Regularne przycinanie hortensji bukietowej pozwala na uzyskanie zwartego, gęstego i bardzo obficie kwitnącego krzewu. Niecięte krzewy hortensji bukietowej są wyższe, mają luźny, ażurowy pokrój, ich dolna część drewnieje i jest nieatrakcyjna, a kwiaty pojawiają się tylko w górnej części krzewu, często ponad zasięgiem oczu.

Kiedy przycinać hortensję bukietową?
Najlepszym terminem cięcia hortensji bukietowej jest wczesna wiosna, ale po ustąpieniu ryzyka większych przymrozków. W typowe lata ten termin przypada na koniec marca.

Jak przycinać Hortensję bukietową?
Najłatwiejszym i najefektywniejszym sposobem cięcia hortensji bukietowej jest coroczne skracanie wszystkich pędów na wysokości 15-20 cm. Stare, zaniedbane krzewy można odmłodzić poprzez zastosowanie cięcia odmładzającego polegającego na wycięciu najgrubszych pędów i istotnym skróceniu wszystkich pozostałych pędów głównych.

Czego unikać podczas przycinania?
Należy unikać przycinania hortensji bukietowej jesienią. Pomimo dobrej ogólnej mrozoodporności, krzewy przycięte jesienią zimują znacznie słabiej.


Nawożenie

Odpowiednia zawartość wszystkich niezbędnych składników pokarmowych pozwala na dobry wzrost hortensji bukietowej oraz na obfite i długie kwitnienie. Hortensja bukietowa nie ma specyficznych wymagań pokarmowych i nawozowych, najlepiej rośnie na glebach o wysokiej zawartości substancji organicznej i proporcjonalnej zawartości makro- i mikroelementów.
Hortensję bukietową należy nawozić od wiosny do lata. Pierwszą, startową dawkę nawozu należy zastosować po przycięciu pędów, najlepiej pod koniec marca. Następne dawki można powtarzać co 3-4 tygodnie. Nawożenie należy zakończyć w lipcu, ponieważ zbyt późne nawożenie stymuluje silny wzrost roślin i utrudnia przygotowanie się roślin do zimowego spoczynku. Nawożenie, czyli wprowadzanie do gleby składników pobieranych przez roślinę, pozwala na jej optymalny wzrost i bogate kwitnienie.


Przepiękne hortensje kupisz w EGZOLAND.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


967 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39