IO Rio 2016. Świetny mecz polskich badmintonistów. Zięba i Mateusiak w 1/4! [AKTUALIZACJA]

2016.08.14 10:38, Aktualizacja: 2016.08.15 09:55
O sporym sukcesie może mówić polska para Hubala Białystok - Nadia Zięba i Robert Mateusiak. Skazywani przez niektórych na porażkę białostoczanie wygrali "grupę śmierci" i awansowali tym samym do ćwierćfinału miksta.
Fot: pixabay.com

Rywalami Polaków byli Chris Adcock / Gabrielle Adcock. Mecz nie ułożył się po myśli Zięby i Mateusiaka. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Anglików.

Drugi set to prawdziwy horror. Nasza para przegrywała nawet 7:13, ale ostatecznie wygrała 27:25! W trzeciej odsłonie zobaczyliśmy już popis białostoczan. Zięba i Mateusiak kontrolowali całkowicie sytuację, zwyciężając ostatecznie 21:9, a w całym meczu 2:1. Spotkanie ćwierćfinałowe odbędzie się z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.

Robert Mateusiak / Nadia Zięba - Chris Adcock / Gabrielle Adcock 2:1 (18:21, 27:25, 21:9)

Wracają do domu

Do kraju z kolei wracają Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki) i Przemysław Wacha (Technik Głubczyce), którzy w swojej grupie zajęli czwarte miejsce. Udział w IO - bez względu na wynik niedzielnego meczu - zakończy również Adrian Dziółko, który nie ma już szans na wyjście ze swojej grupy.

[AKTUALIZACJA]

W 1/4 Zięba i Mateusiak musieli uznać wyższość malezyjskiej pary Peng Soon Chan / Liu Ying Goh, przegrywając 0:2 (17:21, 10:21).