IV Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego za nami. Tłumy kibiców dopingowały sportowców

2015.08.18 00:00
W Ośrodku Sportów Wodnych "Dojlidy" odbyły się finałowe zawody wakacyjnych rozgrywek w plażowej piłce nożnej i siatkówce - Letniej Grand Prix "0% alkoholu = 100% zabawy".
Fot: BOSiR

W miniony weekend na plaży miejskiej odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej plażowej. Dziewięć zespołów wyłonionych zostało we wcześniejszych eliminacjach, które stanowiły trzy turnieje: Wojewódzki Turniej Mistrzów Amatorskich Lig Piłkarskich, Mistrzostwa Białostockiej Ligi Sportu oraz Plaża Dojlidy Cup.

Stawkę uczestników uzupełniały zaproszone ekipy z kraju, które gościły już kilkukrotnie w Białymstoku. Oglądaliśmy zatem seniorów i juniorów UKS Milenium Gliwice oraz Vita Sport Zdrowie Garwolin. Wszystkie drużyny przyjezdne w końcowej klasyfikacji znalazły się w najlepszej czwórce zawodów, ale pierwsze miejsce zdobyła Reprezentacja Podlasia. Zawodnicy Karola Domalewskiego, którzy bronili mistrzowskiego tytułu, w wielkim finale pokonali 9:6 seniorów UKS Milenium Gliwice. W meczu o trzecie miejsce do uzyskania rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W nich 3:1 wygrali piłkarze z Garwolina.

MVP Mistrzostw wybrano Dawid Burzawę (UKS Milenium Gliwice Seniorzy). Jego klubowy kolega Patryk Nowak otrzymał miano najlepszego bramkarza, zaś królem strzelców został Kamil Jackiewicz (Reprezentacja Podlasia).

Reprezentacja Podlasia wystąpiła w następującym składzie: Norbert Jendruczek, Marcin Borowik, Tomasz Dzierzgowski, Maciej Fiłonowicz, Mateusz Lisowski, Adrian Citko, Michał Łabieniec, Kamil Jackiewicz, Michał Poduch, Łukasz Grzybowski.

Z kolei w niedzielę (16.08) na boiskach plażowych do siatkówki dziewięć najlepszych zespołów z wcześniejszych turniejów przystąpiło do rywalizacji w finale Mistrzostw Białegostoku. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Mistrzami Białegostoku, po emocjonującym meczu finałowym, zostali Krzysztof Żabiński i Daniel Kowalko, którzy pokonali w setach 2-0 (21-19, 23-21) Damiana Wierzbickiego i Bartosza Małachowskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli Michał Suchodoła i Dawid Skiepko, którzy również 2-0 w setach pokonali duet Rafał Kuźma, Łukasz Bernatowicz. Najlepsze cztery zespoły otrzymały nagrody pieniężne, zaproszenia do parku linowego w Fastach oraz pamiątkowe puchary.